2022-08-21 13:08:07

Siarka Tarnobrzeg przegrała z Kotwicą Kołobrzeg w ostatnich minutach meczu

To, kto zdobędzie punkty w tym spotkaniu ważyło się do ostatnich minut starcia. Ostatecznie Kotwica Kołobrzeg zdobyła bramkę na 3-2 i wygrała w pojedynku z Siarką Tarnobrzeg.

Pierwsze 45 minut spotkania przebiegało zaskakująco spokojnie, a nawet monotonnie. Do przerwy żadna z drużyn nie zdołała wyklarować sytuacji bramkowej zakończonej golem. Losy spotkania zaczęły odmieniać się dopiero w drugiej połowie starcia. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli zawodnicy Siarki Tarnobrzeg, a premierowego gola odnotował Krzysztof Zawiślak, który dobrze wykorzystał błąd bramkarza gospodarzy. Pechowy moment dla Kotwicy Kołobrzeg trwał sporą chwilę, bowiem czerwoną kartkę w 57.minucie otrzymał jeden z ich zawodników.

Przewagę wykorzystali podopieczni Sławomira Majaka. Zawiślak wywalczył jedenastkę dla Siarki, a rzut karny bezbłędnie wykonał Marcin Stefanik. Na tym etapie spotkania wydawało się, że ekipa z Podkarpacia ma wszystko pod kontrolą. Było to jednak złudne stwierdzenie, ponieważ w 70.minucie do gry wrócili gospodarze zdobywając bramkę kontaktową, a następnie bramkę wyrównującą na 2-2. Tarnobrzeżanie w końcówce spotkania stracili wypracowaną przewagę i dali wyrwać sobie zwycięstwo. Bramka w 85 minucie dla drużyny z Kołobrzegu odebrała szansę na wygraną w tym spotkaniu.

0-1 Krzysztof Zawiślak (51)

0-2 Marcin Stefanik (62-rzut karny)

1-2 Paweł Łysiak (70)

2-2Michał Kozajda (83)

3-2 Kamil Kort (85)

Kotwica: Pogorzelec, Kozajda, Witasik, Kostkowski, Murawski, Tuleja, Bartoś, Dominik Chromiński, Šoljić, Kaczmarek,  Goncerz.

Siarka: Lewicki, Bałdyga, Hrnciar, Cichocki, Kaliniec, Kwaśniewski, Tyl, Józefiak, Stefanik, Bieniarz, Szymański.