2022-08-17 19:22:16

Stal Stalowa Wola wygrała na wyjeździe. Tym razem pokonali Unię Tarnów!

Stal Stalowa Wola odniosła drugie zwycięstwo z rzędu. Tym razem podopieczni Łukasza Surmy wygrali na wyjeździe z Unią Tarnów 2-0.

Stal Stalowa Wola dobrze rozpoczęła ten mecz i już na początku wypracowała sobie przewagę. Dobra sytuacja na zdobycie bramki pojawiła się w 20. minucie, kiedy to w zamieszaniu podbramkowym  odnalazł się Sławomir Duda i wyprowadził "Stalówkę" na prowadzenie. W kolejnych minutach inicjatywa nadal była po stronie podopiecznych Łukasza Surmy, którzy stwarzali sobie lepsze sytuacje i częściej przebywali na połowie rywali, jednak brakowało skuteczności.

Około 34. minuty kolejną okazję mieli goście, jednak Patryk Marut uderzył tuż nad poprzeczką. Swoją sytuację mieli również piłkarze Unii Tarnów, jednak zamieszanie pod bramką Mikołaja Smyłka skutecznie odparli obrońcy "Stalówki" i w pierwszej połowie wynik już się nie zmienił.

Po zmianie stron do odrabiania strat ruszyli gospodarze, Dawid Sojda znalazł się w sytuacji sam na sam z Mikołajem Smyłkiem, górą w tej sytuacji był jednak bramkarz "Stalówki". W kolejnych minutach mecz nieco się wyrównał i przewaga Stali Stalowa Wola nie była już tak widoczna, jak w pierwszej części tego spotkania.

W 78. minucie w polu karnym faulował Marcin Sierczyński, doprowadził do rzutu karnego, a dodatkowo otrzymał drugą żółtą kartkę i osłabił swój zespół. Do jedenastki podszedł Jakub Kowalski i podwyższył prowadzenie. W końcówce dobrze pod bramką rywali odnalazł się Arkadiusz Ziarko, jednak jego strzał z bliskiej odległości obronił bramkarz Unii Tarnów.

0-1 Sławomir Duda (20)
0-2 Jakub Kowalski (79-karny)