2022-08-18 00:08:21

Głogovia Głogów Małopolski podzieliła się punktami z Lechią Sędziszów Małopolski

Dziś na czwartoligowych boiskach awansem zostało rozegrane spotkanie z 3. kolejki, w którym zmierzyły się Głogovia Głogów Małopolski i Lechia Sędziszów Małopolski. Mecz zakończył się remisem 2-2.

Od początku mogliśmy oglądać dość wyrównane widowisko, choć lepszą sytuację w pierwszych minutach stworzyli sobie gospodarze. Otwarcie wyniku nastąpiło w 21. minucie, kiedy z rzutu wolnego dośrodkował Jaromir Skiba, a piłkę głową do bramki skierował Tomasz Płonka.

Przed zakończeniem pierwszej połowy Dariusz Frankiewicz sfaulował w polu karnym Filipa Czopa i arbiter podyktował jedenastkę. Filip uderzył z jedenastu metrów i podwyższył prowadzenie Głogovii.
Po zmianie stron role się odwróciły i przed bramką gospodarzy padł Przemysław Pyrdek. Sędzia znów wskazał na wapno i tym razem Kamil Słoma zdobył bramkę kontaktową.

W kolejnych minutach oba zespołu ruszyły do ataku i miały swoje sytuacje, jednak ostatecznie brakowało wykończenia. Lechia dopięła swego w 58. minucie, kiedy piłkę dograł Dariusz Frankiewicz, a Paweł Branas pokonał bramkarza rywali i doprowadził do wyrównania. Do końca tego spotkania, żadna z drużyn nie potrafiła potwierdzić swojej przewagi i mecz zakończył się remisem.

1-0 Tomasz Płonka (21)
2-0 Filip Czop (44-karny)
2-1 Kamil Słoma (50-karny)
2-2 Paweł Branas (58)