2022-08-17 11:40:46

Klasa O Jarosław: Nowy sezon i pierwsze niespodzianki

Za nami pierwsza kolejka w klasie O. Jarosław, w której emocji nie brakowało. Start Pruchnik przegrał na własnym boisku tracąc bramkę w doliczonym czasie gry, a Pogoń Sokół Lubaczów udowadnia, że w tym sezonie również powalczy o awans.

Sezon rozpoczął się 12 sierpnia, gdzie MKS Start Pruchnik podejmował LKS Orzeł Torki. Minimalnie lepsi okazali się przyjezdni, którzy sięgnęli po zwycięstwo w doliczonym czasie gry, a autorem zwycięskiego gola był Paweł Domina.

W kolejnym meczu LKS Promyk Urzejowice przegrał z Pogonią Sokół Lubaczów 2-4. Wynik otworzył w 8. minucie Dawid Dziedzic, a tuż przed przerwą prowadzenie podwyższył Artur Kondracki. Później do głosu doszli przyjezdni i to oni strzelili pozostałe bramki. Najpierw Radosław Hojdak, a potem Piotr Hawrylak doprowadził do wyrównania, po jednym trafieniu dołożyli jeszcze Krystian Basznianin i Jarosław Roman. Pogoń od początku sezonu pokazuje, że w tych rozgrywkach również powalczy o awans.

MKS Kańczuga przegrał ze Startem Lisie Jamy 1-3. Pierwszego gola na konto Startu wpisał Maciej Bem, po jednym trafieniu dołożyli jeszcze Kacper Kalita i Przemysław Zygarlicki. Samobójcze trafienie odnotował Bartłomiej Sikora.

San Gorzyce pokonał Biało-Czerwonych Kaszyce 2-1. Dla beniaminka z Kaszyc bramkę zdobył Konrad Stasiła, a dla Stali strzelali Wojciech Myłek i w doliczonym czasie gry Bartłomiej Słysz.

Orzeł Przeworsk po zaciętym spotkaniu pokonał LKS Płomień Morawsko 2-1. Miejscowych na prowadzenie wyprowadził Grzegorz Owarzany już w 11. minucie, wynik wyrównał Edwin Struś, a jeszcze jedną bramkę dla Orła dołożył Mateusz Kocur.

Jedyny remis w tej kolejce oglądaliśmy w starciu Hetmana Laszki z Huraganem Gniewczyna, gdzie spotkanie zakończyło się wynikiem 2-2. Dla gospodarzy strzelali Grzegorz Bruk i Łukasz Halwa, a dla gości Łukasz Gurak i Kacer Słysz.

Ciekawie wyglądało spotkanie pomiędzy Santosem Piwoda, a Gorliczanką Gorliczyna. Gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Mateusz Pietryna w 58. minucie, do wyrównania doprowadził w 90. minucie Krzysztof Weres, a minutę później Radosław Stecko dał Gorliczance zwycięstwo.

KS Zdrój Horyniec pokonał Piasta Tuczempy 3-0. Strzelanie rozpoczęło się w 47. minucie, kiedy piłkę do bramki wpakował Kamil Mazurkiewicz, dziesięć minut później prowadzenie podwyższył Dawid Polucha, a w doliczonym czasie gry wynik zamknął Kamil Bułas.