2022-08-16 20:23:42

Klasa O Krosno: Ekoball Stal Sanok straciła punkty, a Czarni Jasło przegrali w Odrzykoniu

Podobne tematy Klasa O Krosno piłka nożna
  Za nami pierwsza kolejka krośnieńskiej okręgówki, w której nie obyło się bez niespodzianek. Spadkowicz z 4 ligi Stal Sanok zremisowała z Zamczyskiem Mrukowa, a Czarni Jasło przegrali z Zamczyskiem Odrzykoń.

Sezon rozpoczął się 13 sierpnia, w pierwszym spotkaniu Przełęcz Dukla pokonała ZKS Naftę-Splast Jedlicze 4-0. Do bramki w tym meczu trafiali Krystian Frączek, Ksawery Blok i dwukrotnie Rafał Głód.

Równolegle rozgrywany był inny mecz, w którym Partyzant Targowiska na własnym boisku podejmował Bukowiankę Bukowsko. Gospodarze zwyciężyli w tym pojedynku 4-1. Pierwszą bramkę już w 3. minucie zdobył Mateusz Filar, a kilka minut później prowadzenie podwyższył Bartosz Miklaszewski. Bramkę kontaktową dla gości zdobył Ireneusz Zarzyka, a później dwa razy do siatki trafił jeszcze Hubert Wilk i zamknął to spotkanie.

W innym meczu Start Rymanów pokonał Markiewicza Krosno 3-0. Bramki strzelali goście, a ich autorami byli Rafał Nikody, Dawid Czarnecki i Radosław Macnar.

Niespodzianką zakończyło się natomiast spotkanie w Odrzykoniu, w którym kibice mogli zobaczyć pięć bramek. Gospodarze już w 4. minucie wyszli na prowadzenie za sprawą Jakuba Satura, później inicjatywę przejęli Czarni Jasło i bramki strzelali Marcin Krajewski i Robert Niemiec. Do wyrównania doprowadził w 80. minucie Dominik Nowak i wydawało się, że mecz zakończy się remisem. Niespodziewanie w doliczonym czasie gry piłkę do własnej bramki wpakował Rafał Mastaj i to gospodarze wygrali 3-2.

Kolejną niespodziankę sprawiła Stal Sanok, która po spadku do klasy okręgowej na pewno jak najszybciej chce wrócić na czwartoligowe boiska. W starciu z Mrukową Zamyczysko padł remis 2-2. Dwa trafienia dla Stali zanotował Dawid Czyrny, a dla gospodarzy strzelali Piotr Stachurski i Artur Wójtowicz.

Przełom Besko pokonał Tempo Nienaszów 3-2. Najpierw inicjatywę przejęli gospodarze i wyszli na dwubramkowe prowadzenie, a strzelali Konrad Kijowski i Wojciech Pasternak. Później bramkę kontaktową zdobył Karol Musiał, a dwie minuty później Sebastian Wojtoń podwyższył na 3-1. Pięć minut przed końcem tego spotkania jeszcze jedną bramkę dołożył dla przyjezdnych Marcin Walczyk.

MKS Arłamów Ustrzyki Dolne bez niespodzianki wygrał z LKS-em Górki 3-0.  Dla gości strzelali Brajan Milczanowski, Oleg Moskalets i Harrison Perea espana. W innym meczu LKS Czeluśnica pokonała Cisy Jabłonica Polska 4-2. Bramki dla gospodarzy zdobyli: dwie Mateusz Kuzio i jedną Wojciech Munia. Dla przyjezdnych strzelali natomiast Jakub Frączek, Patryk Sajdak, a samobójcze trafienie zaliczył Piotr Borkowski.