2022-08-14 09:19:00

Cosmos Nowotaniec pewnie pokonał rezerwy Stali Mielec

W świetnym stylu z 4 ligą podkarpacką przywitał się Cosmos Nowotaniec. Podopieczni Grzegorza Pastuszaka na inaugurację pewnie pokonali rezerwy Stali Mielec.

Początek spotkania był jednak dość wyrównany, a oba zespoły były bardzo aktywne na murawie. Kibice oglądali niezłe zawody, a na pierwszą bramkę musieli czekać do 14. minuty. Tą uderzeniem z rzutu wolnego zdobył Martin Geci i rezerwy Stali Mielec były zmuszone odrabiać straty. Radość Cosmosu Nowotaniec nie trwała jednak zbyt długo.

Przyjezdni szybko ruszyli do odrabiania strat, a do wyrównania doprowadzili pięć minut później, za sprawą Davida Poręby. W kolejnych minutach lepiej na murawie spisywał się Cosmos, który stworzył sobie więcej okazji bramkowych, a prowadzenie objął w 33. minucie, po przepięknym trafieniu sprowadzonego latem Krystiana Kalemby.

W kolejnych minutach sytuacje mieli zarówno jedni jak i drudzy, ale ostatecznie do przerwy więcej trafień nie odnotowano. Po zmianie stron przerważał Cosmos, a kolejne gole dla niego były kwestią czasu. Podopieczni Grzegorza Pastuszaka nie zatrzymywali się i w 67. minucie podwyższyli na 3-1, a tym razem bramkę zdobył Nazarii Bohomaz.

Gospodarze rozgrywali tego dnia bardzo dobre zawody, a sytuacji do podwyższenia rezultatu nie brakowało. Kilka miał Martin Geci, który m.in. nie strzelił rzutu karnego. Osatecznie w meczu padł jeszcze jeden gol, a jego autorem był Łukasz Piotrowski, który popisał się przepięknym uderzeniem z dystansu i tym samym ustalił wynik spotkania.

1-0 Martin Geci (14)
1-1 David Poręba (19)
2-1 Krystian Kalemba (33)
3-1 Nazarii Bohomaz (67)
4-1 Łukasz Piotrowski (85)