2022-06-07 20:29:36

Klasa O Rzeszów: Stal II Rzeszów utrzymała się na pozycji lidera, a Strug Tyczyn wykorzystał potknięcie Włókniarza Rakszawy

Rezerwy Stali Rzeszów, kolejny raz w tym sezonie odnotowały pokaźne zwycięstwo, a Strug Tyczyn wykorzystał potknięcie Włókniarza Rakszawy i awansował na fotel wicelidera.

Stal II Rzeszów dopisała kolejne trzy punkty, tym razem na własnym boisku pokonali Wisłok Strzyżów aż 8-0. Hat-trickiem w tym meczu popisał się Nikodem Skoczylas, dublet zanotował Mateusz Olejarka, a po jednym trafieniu dopisali Ingo Evertz, Miłosz Kaczor i Piotr Buda.

Włókniarz Rakszawa niespodziewanie przegrał z KS Przybyszówka 2-4 i spadł na trzecie miejsce w ligowej tabeli. Na dwubramkowe prowadzenie drużynę z Przybyszówki, jeszcze przed przerwą wyprowadził Szymon Sokal. Kolejne trafienia w drugiej części spotkania dołożyli jeszcze Dawid Guzek i Adrian Wołoch. Dla gospodarzy dwa razy do siatki rywali trafił niezawodny Dawid Kania.

Strug Tyczyn wykorzystał potknięcie Włókniarza i awansował na pozycje wicelidera. Drużyna z Tyczyna pokonała Zorzę Trzeboś 6-1. Wynik w tym spotkaniu otworzyli gospodarze, a do bramki rywali trafił Mariusz Plizga. W kolejnych minutach inicjatywę przejęli przyjezdni Kamil Drob i Sebastian Korbecki wyprowadzili Strug na prowadzenie. W drugiej połowie kolejne trafienia dołożyli jeszcze Sławomir Smagacz, Sebastian Korbecki, Sergii Syvyi i Maciej Staroń.

Kolejną niespodzianką tej kolejki był mecz w Sokołowie Małopolskim, gdzie Sokół przegrał z Grunwaldem Budziwój 1-4. Wynik spotkania otworzył Mateusz Członka, przed przerwą ten sam zawodnik jeszcze raz trafił do bramki rywali. W drugiej części spotkania strzelali jeszcze Adrian Sorbian i Wojciech Górski w doliczonym czasie gry. Honorowe trafienie dla gospodarzy zaliczył Konrad Panek.

KS Stobierna pokonał KS Zaczernie 2-1. Dla drużyny ze Stobiernej strzelali Mateusz Dec i Artur Kadłubkiewicz, a honorowe trafienie dla Zaczernia zaliczył Kacper Rączka. W innym meczu Wola Dalsza przegrała z rezerwami Resovii 0-1. Strzelcem jedynej bramki w tym spotkaniu był Mateusz Rolewicz.

Błażowianka Błażowa pokonała Strumyk Malawa 3-2. Dla gospodarzy strzelali Michal Karnas, Dariusz Róg i Marcin Dobrzański, a dla gości Paweł Ślęzak i Paweł Odrzywolski. Jedność Niechobrz pokonała Sawę Sonina 4-0. Pierwszą bramkę zdobył Mateusz Rachwalski, w drugiej połowie strzelali jeszcze Bartłomiej Bać, Marcin Lenik i Patryk Byjoś.

W Wólce Niedźwiedzkiej kibice zobaczyli aż 9 bramek. Gospodarze pokonali GKS Niebylec 7-2. Dla gospodarzy dublet zaliczył Sebastian Kłeczek i Arkadiusz Bałut, a kolejne trafienia dołożyli jeszcze Mateusz Serafin, Tomasz Szwaja i Piotr Smycz. Dla ekipy z Niebylca trafili Kacper Gruba i Mateusz Smalarz.