2022-06-07 20:14:00

Młodzieżowa reprezentacja Polski nie dała rady ekipie Niemiec i nie pojedzie na mistrzostwa Europy

Młodzieżowa reprezentacja Polski bez awansu na mistrzostwa Europy. Podopieczni Macieja Stolarczyka ulegli drużynie Niemiec.

Od początku spotkania aktywniejsza była reprezentacja Polski, która za wszelką cenę chciała wygrać z ekipą Niemiec. Kibice oglądali niezłe widowisko,  a "biało-czerwoni" stworzyli sobie kilka dobrych okazji. Konkretniejsi byli jednak goście, którzy w 25. minucie objęli prowadzenie, a bramkę zdobył Youssouf Moukoko, który wykorzystał błąd Ariela Mosóra i pokonał Cezarego Misztę.

Podopieczni Macieja Stolarczyka ani myśleli tak tego zostawiać i szybko ruszyli do odrabiania strat. Reprezentacja Niemiec próbowała się bronić, ale "biało-czerwoni" napierali i w 34. minucie dopięli swego, a piłkę w siatce umieścił Bartosz Białek. Polska w kolejnych minutach próbowała objąć prowadzenie, jednak brakło skuteczności i do przerwy był remis 1-1.

Reprezentacja Polski w drugiej odsłonie nadal była aktywna, a kolejne okazje miał Kacper Kozłowski, lecz był nieskuteczny. Przyjezdni z czasem zaczęli coraz śmielej sobie poczynać i stwarzać groźne sytuacje. Nudy nie było, jednak konkretniejsza była reprezentacja Niemiec, która w 84. minucie strzeliła na 1-2, a na listę strzelców wpisał się Youssouf Moukoko, który ustalił wynik meczu.

Polska - Niemcy 1-2 (1-1)

0-1 Youssouf Moukoko (25)
1-1 Bartosz Białek (34)
1-2 Youssouf Moukoko (84)

Polska: Cezary Miszta - Sebastian Walukiewicz (68. Konrad Gruszkowski), Ariel Mosór, Jakub Kiwior, Michał Karbownik (85. Tomasz Pieńko) - Łukasz Łakomy (58. Mariusz Fornalczyk), Ben Lederman (58. Jakub Kałuziński), Łukasz Poręba, Kacper Kozłowski, Michał Skóraś - Bartosz Białek (68. Adrian Benedyczak)

Niemcy: Nico Mantl - Josha Vagnoman, Armel Bella-Kotchap, Malick Thiaw (46. Yann Aurel Bisseck), Noah Katterbach - Lazar Samardžić (61. Tim Lemperle), Eric Martel, Patrick Osterhage (68. Florian Flick) - Jonathan Burkardt, Youssoufa Moukoko, Faride Alidou (82. Kilian Fischer)

Żółte kartki: Kałuziński, Kozłowski, Fornalczyk - Martel.

Sędziował: Manfredas Lukjančukas (Litwa)