2022-05-28 19:41:00

Stal Stalowa Wola bezbramkowo zremisowała z KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski

Za nami hutnicze derby. W meczu Stali Stalowa Wola z KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski gole nie padły, a kibice po meczu mogli czuć niedosyt.

Spotkanie w Stalowej Woli od początku było bardzo wyrównane, a oba zespoły ruszyły do ataku. Licznie zgromadzona publika oglądała niezłe zawody, jednak brakowało skuteczności. Jako pierwsza zaatakowała Stal, ale udało się tylko wywalczyć rzut rożny. Po chwili odpowiedziało KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski, a konkretnie próbował uderzać Mateusz Zając, lecz został zablokowany.

Obraz gry w kolejnych minutach nie uległ zmianie, a oba zespoły starały się stwarzać okazje bramkowe. Tych jednak było jak na lekarstwo i do przerwy było 0-0. Początek drugiej odsłony należał do KSZO, które nawet umieściło piłkę w siatce, ale arbiter Piotr Burak z Lublina nie uznał tego trafienia, bowiem wcześniej był odgwizdany faul.

Aktywny na boisku był Aleksander Drobot, który dwoił się i troił, ale nie potrafił znaleźć sposobu na bramkarza KSZO. W 57. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę, otrzymał Kacper Dereń i tym samym goście musieli grać w osłabieniu. Stal dostała wiatru w żagle i ruszyła do ataku, jednak "pomarańczowo-czarni" dobrze się bronili.

W kolejnych minutach gospodarze doszli do głosu, ale niewiele z tego wynikało. "Stalówka" cały czas szukała okazji do strzelenia gola, jednak brakowało skuteczności. Ostatecznie wynik już nie uległ zmianie i mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Ten z pewnością bardziej cieszy zespół z Ostrowca Świętokrzyskiego, który przez ponad pół godziny grał w osłabieniu.