2022-05-28 19:10:19

Ostre strzelanie Avii Świdnik w starciu z Wólczanką Wólka Pełkińska

Bez większych niespodzianek, Avia Świdnik pokonała Wólczankę Wólka Pełkińska 5-1. Już pierwsza połowa pokazała, kto rządzi w tym starciu. Goście próbowali walczyć i wybudzić się z nieprzyjemnego snu, a zalążek swoich umiejętności zaprezentowali dopiero w końcówce.

Nikogo nie zdziwił fakt, że to Avia Świdnik pokazywała się dużo lepiej od swojego przeciwnika w pierwszej połowie spotkania. Gospodarze do przerwy zgromadzili spory zapas nad Wólczanką Wólką Pełkińską strzelając aż trzy bramki. Pierwsza z nich padła już w 5. minucie meczu za sprawą Arkadiusza Górki. Potem Avia nabrała rozpędu i swoje trafienia odnotowali Dominik Kunca oraz Tomasz Zając.

Swoją mocną stronę gospodarze pokazali także w drugiej odsłonie tego starcia. Świetnie zaprezentował się Wojciech Białek, który zapisał sobie dwa trafienia. Wystarczyły mu na to tylko dwie minuty. Wydawało się, że ekipa ze Świdnika zatrzyma czyste konto, jednak ostatkiem sił do gry włączyła się Wólczanka. Denis Dolinskyi odnalazł drogę między słupki przeciwników i strzelił bramkę honorową. Goście niestety potwierdziły swoją słabą dyspozycję i to, że nie potrafią podnieść się z futbolowego "dołka".

1-0 Arkadiusz Górka (5)

2-0 Dominik Kunca (33)

3-0 Tomasz Zając (41)

4-0 Wojciech Białek (53)

5-0 Wojciech Białek (55)

5-1 Denis Dolinskyi (88)

Avia: Sobieszczyk, Drozd, Mykytyn, Kursa, Góralski, Górka, Uliczny, Kunca, Zając, Maluga, Białek.