2022-05-27 21:43:17

Wisłok Wiśniowa pewnie pokonał Błękitnych Ropczyce

Wisłok Wiśniowa odnotował bardzo ważne zwycięstwo w kontekście utrzymania się w 4 lidze. Podopieczni Grzegorza Sitka na własnym boisku pokonali Błękitnych Ropczyce, aż 4-0.

Przed tym spotkaniem oba zespoły były dość blisko siebie, więc ten mecz zapowiadał się naprawdę ciekawie. Dla Wisłoka była to rywalizacja o "sześć punktów" i od początku potwierdzali to na boisku. W 23. minucie nadarzyła się znakomita okazja dla gospodarzy i Adrian Nowak, pokonał bramkarza rywali. Siedem minut później nadarzyła się kolejna sytuacja, którą wykorzystał Bartosz Złamaniec. Jeszcze przed przerwą Wisłok podwyższył prowadzenie, a autorem kolejnego trafienia był Jakub Zięba.   .

W drugiej części spotkania obraz gry nie uległ zmianie. Nadal stroną przeważającą byli gospodarze, konstruowali lepsze ataki i częściej bywali pod bramką Błękitnych. To przerodziło się w kolejne sytuacje i w 75. minucie Maximilian Cetnarski umieścił piłkę w siatce. Goście w tym spotkaniu nie mieli żadnych argumentów i oddali tylko dwa celne strzały.

1-0 Adrian Nowak (23)
2-0 Bartosz Złamaniec (30)
3-0 Jakub Zięba (44)
4-0 Maximilian Cetnarski (75)