2022-05-28 15:10:00

JKS Jarosław nie dał szans Ekoball Stali Sanok

JKS Jarosław nie rezygnuje z walki o awans do 3 ligi gr. IV. Podopieczni Arkadiusza Barana w sobotę pewnie pokonali Ekoball Stal Sanok.

Gracze Ekoball Stali Sanok nie będą mile wspominać tego meczu. Podopieczni Piotra Kota od początku jednak starali się przeciwstawiać JKS-owi Jarosław i całkiem nieźle im to wychodziło. Sanoczanie popełniali jednak błędy, a konsekwencją jednego z nich był rzut karny, którego na gola w 19. minucie zamienił Bartlomiej Raba.

Stal nie zamierzała się jednak załamywać i w kolejnych minutach próbowała nawiązać walkę z wyżej notowanym JKS-em. Jarosławianie dobrze się jednak bronili, a i też starali się stwarzać sytuacje bramkowe. Nudy na Wierchach nie było, ale ostatecznie więcej goli w pierwszej odsłonie nie odnotowano i na przerwę w lepszych nastrojach schodzili goście.

Po zmianie stron lepiej na murawie prezentował się zespół z Jarosławia, który częściej był przy piłce oraz stworzył sobie więcej klarownych okazji. JKS nie odpuszczał i w 59. minucie podwyższył na 2-0, a do siatki trafił Sebastian Pawlak. Sanoczanie nie mieli już nic do stracenia i w kolejnych minutach postawili wszysko na jedną kartę.

Piłkarze Stali za wszelką cenę starali się zmniejszyć straty, ale to JKS był tego skuteczniejszy. Jarosławianie wykorzystali to, że miejscowi się otworzyli. Przyjezdni w 78. minucie prowadzili 0-3, a bramkę zdobył Jarosław Aksamit. Drużynie "niebiesko-czarnych" było jednak mało i ta cały czas polowała na kolejne gole.

Jarosławianie nie zatrzymywali się i w kolejnych minutach stworzyli sobie kilka niezłych sytuacji. Stal natomiast marzyła by ten mecz już się skończył. Ostatnie słowo tego dnia należało do podopiecznych Arkadiusza Barana, którzy w doliczonym czasie gry podwyższyli na 0-4, a na listę strzelców wpisał się Michel Cardenas.

0-1 Bartłomiej Raba (19-rzut karny)
0-2 Sebastian Pawlak (59)
0-3 Jarosław Aksamit (78)
0-4 Michel Cardenas (90)