2022-05-25 20:06:24

JKS Jarosław mimo niewielkich kłopotów pokonał Sokoła Kolbuszowa Dolna

Mimo dość gładkiej pierwszej połowy, JKS Jarosław wpadł w małe tarapaty! Od remisu uchronił gospodarzy Alex Kopcio i to oni odnotowali zwycięstwo 3-2 na własnym terenie z Sokołem Kolbuszowa Dolna.

JKS Jarosław zaczął mecz w dobrym stylu, bowiem już kwadrans po jego rozpoczęciu gospodarze odnotowali pierwsze trafienie. Igor Maliarenko wykorzystał brak krycia i kłopoty w defensywie Sokoła Kolbuszowa Dolna. Zawodnik czarno-niebieskich przelobował bramkarza i dał prowadzenie swojej drużynie. Długo nie trzeba było czekać na to, by piłka po raz kolejny znalazła się między słupkami. Cztery minuty po pierwszej bramce ponownie świetnie spisał się Maliarenko wykorzystując znakomite podanie w polu karnym.

Sokół nie chciał pozostawić tej sytuacji bez odpowiedzi. W 32. minucie trafienie kontaktowe odnotował Mateusz Prokop po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Goście nabrali wiatru w żagle i początkiem drugiej połowy zapisali sobie bramkę wyrównującą za sprawą dobrze wymierzonego strzału Kamila Aaba. Jarosławianie wpadli w małe kłopoty, a nerwy były widoczne na murawie.  Z opresji odratował gospodarzy Alex Kopcio, który świetnie przymierzył po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. To trafienie było na wagę zwycięstwa JKS-u,  dla którego każdy punkt jest na wagę złota. Mecz przy Bandurskiego przebiegał bez towarzystwa kibiców na trybunach.

1-0 Igor Maliarenko (16)
2-0 Igor Maliarenko (20)
2-1  Mateusz Prokop (32)
2-2  Kamil Aab (56)
3-2 Alex Kopcio (81)

JKS: Guridov, Bartnik, Szakiel, Baran, Ptasznik, Chrupcała, Sobolewski, Pawlak, Raba, Bała, Maliarenko.
Sokół: Petrykowski, Skowron, Stec, Ilnytskyi, Aab, Miśko, Kołacz, Bożek, Mazurek, Szymański, Prokop