2022-05-22 19:03:04

Korona Rzeszów ze spokojem pokonała będącą w słabszej formie Wólczankę

Wólczanka ponownie nie pokazała się z dobrej strony! Drużyna z Wólki Pełkińskiej przegrała na własnym terenie z Koroną Rzeszów 0-2 i potwierdziła swoją kiepską dyspozycję w końcowej fazie sezonu. Wynik został ustanowiony już w pierwszej połowie, kiedy padły wszystkie gole tego meczu.

Korona Rzeszów zagrała dziś w dobrym stylu i ze spokojem podeszła do starcia z Wólczanką Wólką Pełkińską. Ostatnia drużyna w tabeli nie do końca podjęła rękawicy i mimo kilku prób nie ustrzelili gola kontaktowego. Goście swój celny atak rozpoczęli w 15.minucie spotkania, kiedy między słupki trafił Maciej Maślany. Efektowny strzał w okienko dał przyjezdnym prowadzenie.

Podwyższenie nastąpiło na minutę przed gwizdkiem zwiastującym przerwę. Autorem drugiej bramki był Damian Karwacki, który dopadł do piłki w polu karnym i dobrze wymierzonym strzałem na dalszy słupek odnalazł drogę do siatki. Taka kolej rzeczy spowodowała, że trzy punkty powędrowały do ekipy z Rzeszowa.

0-1 Maciej Maślany (15)

0-2 Damian Karwacki (44)

Wólczanka: Wierzchowski, Kędzior, Petryk, Pawłowski, Czernicki, Dolinskyi, Podstolak, Baran, Lorek, Pieltuch, Twardowski.

Korona: Pawlus, Drozd, Kocój, Kardyś, Kałaska, Cholewa, Kowal, Maślany, Kalisz, Karwacki, Jędryas.