2022-05-18 20:06:00

Karpaty Krosno lepsze od Ekoball Stali Sanok w finale Pucharu Polski

Karpaty Krosno awansowały do półfinału Pucharu Polski na szczeblu Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej. Podopieczni Dariusza Liany pokonali Ekoball Stal Sanok.

Piłkarze Karpat Krosno zameldowali się półfinale Pucharu Polski na szczeblu Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej. Podopieczni Dariusza Liany w finale Okręgowego Pucharu Polski na szczeblu Krosno zmierzyli się z Ekoball Stalą Sanok. Zapowiadało się bardzo ciekawe spotkanie, bowiem stawką był awans do fazy wojewódzkiej, a ponadto były to derby.

Spotkanie od początku było bardzo zacięte, a oba zespoły statały się stwarzać bramkowe okazje. Kibice nie narzekali na nudę. Z czasem do głosu doszły Karpaty, ale Stal dobrze prezentowała się w defensywie i do przerwy było 0-0. W drugiej odsłonie goście wciąż napierali i w 60. minucie dopięli swego, a piłkę w siatce umieścił Grzegorz Gawle.

Stal nie zamierzała tak tego zostawiać i szybko ruszyła do odrabiania strat. Karpaty natomiast skupiły się na defensywie, choć też stworzyli sobie kilka niezłych okazji. Mecz był zacięty, ale ostatecznie więcej trafień już nie odnotowano i lepsze humory po końcowym gwizdku miał zespół z Krosna, który w półfinale Pucharu Polski na szczeblu Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej zagra z Koroną Rzeszów.

Ekoball Stal Sanok - Karpaty Krosno 0-1 (0-0)

0-1 Grzegorz Gawle (60)