2022-03-28 16:43:51

Klasa O Stalowa Wola: Sokół Nisko bez niespodzianek pozostaje na pozycji lidera

Sokół Nisko, fot. Damian Kuziora
W ubiegły weekend po raz kolejny mogliśmy oglądać zmagania klasy okręgowej ze Stalowej Woli. Góra tabeli rozegrała swoje spotkania bez większych niespodzianek i pokazała dobre dyspozycje w początkowej fazie rundy wiosennej. Przeczytajcie podsumowanie spotkań 17.kolejki.

Liderujący Sokół Nisko po raz kolejny potwierdził przygotowanie do rundy rewanżowej i wygrał 3-1 z SMS Siarką Tarnobrzeg. Na stadionie w Nisku jako pierwszy na listę strzelców wpisał się zawodnik gości- Oleksandr Yatsenko. Sokół wziął się jednak do pracy i wpakował rywalowi kolejno trzy bramki za sprawą dwóch trafień Piotra Młynarczyka i jednego Marcina Tura.

Druga w tabeli Stal Gorzyce musi zadowolić się jednym punktem. W spotkaniu z rezerwami Stali Stalowa Wola padł wynik 1-1. Co ciekawe, obie drużyny sprezentowały sobie bramki, ponieważ były to trafienia samobójcze. Remisowy mecz, lecz bezbramkowy mogli obejrzeć kibice w Woli Zarczyckiej, gdzie tamtejsza Azalia rozegrała spotkanie z ŁKS-em Łowisko

Unia Nowa Sarzyna spokojnie wygrała z notowaną na ostatnim miejscu Brzyską Wodą 2-0.  Prowadzenie dla Unii zdobył Michał Madej, który uderzył w długi róg bramki rywali. Drugi gol padł po strzale Krystiana Błajdy w 55. minucie spotkania.

Zwycięsko ze swojego starcia w okręgówce wyszedł LKS Ździary, który zmierzył się ze Stalą Nowa Dęba. Po przerwie gola dającego prowadzenie strzelił Wojciech Sobiło po asyście Alberta Kiełbowicza. Wynik w 80 minucie podwyższył Adam Cichoń strzałem z rzutu wolnego.

Z trzech punktów ucieszyła się także ekipa Sanu Kłyżów, która pokonała 2-1 TS Transdźwig Stale. Dublet zaliczył dla gospodarzy Piotr Pięta, który ustalił wynik strzałem zza pola karnego. Bramkę dla wyżej notowanej Stali ustrzelił Robert Rzepiela.

Bez większych zaskoczeń także w meczu Pogoni Leżajsk, która zwyciężyła w walce na boisku z LZS-em Rzeczyca Długa 2-0. Autorami bramek byli Michał Świeżawski oraz Maciej Gdula.