2022-03-28 21:26:00

Klasa O Krosno: Start Rymanów dopisuje kolejne zwycięstwo [Podsumowanie 19. kolejki]

Zakończyła się 19. kolejka krośnieńskiej okręgówki. Lider nie zatrzymuję się i dopisuje drugie wyjazdowe zwycięstwo z rzędu. Za niespodziankę tej kolejki zdecydowanie można uznać porażkę Czarnych Jasło z drużyną Markiewicza Krosno.

Start Rymanów odniósł kolejne zwycięstwo. Tym razem zawodnicy z Rymanowa pokonali Przełęcz Duklę 2-1. Bramki dla Startu zdobyli Bartłomiej Dereniowski oraz Maksim Smaleuski z rzutu karnego. Honorową bramkę dla gospodarzy ustrzelił Tomasz Mierzejewski. Ekipa Startu Rymanów ma na swoim koncie 48 punktów i pozostaje samodzielnym liderem Klasy O Krosno.

Przełom Besko znajdujący się obecnie na pozycji wicelidera pokonał Grabowiankę Grabówka 3-1. Po pierwszej wyrównanej połowie, zawodnicy schodzili do szatni z remisowym wynikiem po bramkach Konrada Kijowskiego i Piotra Nowaka. W drugiej połowie ponownie do siatki trafił Kijowski, a jeszcze jedno trafienie dołożył Kamil Kielar i goście mogli cieszyć się z trzech punktów.

Dużym zaskoczeniem tej kolejki była porażka Czarnych 1910 Jasło z drużyną Markiewicza Krosno zajmującą obecnie dwunastą pozycję w ligowej tabeli. Czarni ulegli w tym spotkaniu 0-2. Od początku można było zauważyć przewagę gospodarzy, stwarzali sobie więcej sytuacji, których jednak nie potrafili wykorzystać. Pierwsza bramka padła dopiero w 70. mincie po strzale Daniela Juchy, pięć minut później ten sam zawodnik podwyższył prowadzenie.

Cosmos Nowotaniec przegrał u siebie z Zamczyskiem Odrzykoń 0-2. Dublet w tym meczu zaliczył Kacper Sokołowski. Mimo gry w osłabieniu od 50. minuty drużyna z Odrzykonia doprowadziło ten meczy do końca i dopisała trzy punkty do ligowej tabeli.

Partyzant Targowiska zremisował bezbramkowo z drużyną Tempa Nienaszów. W innym meczu Cisy Jabłonica Polska pokonały Naftę Jedlicze 4-2. Dla gospodarzy bramki zdobyli Bartosz Kasprzyk, Mateusz Roterman, Kamil Pelczar i Damian Szczur. Dla Nafty strzelali natomiast Tymoteusz Kochanik i Kacper Szura.