2022-03-21 19:35:00

Klasa O Stalowa Wola: Sokół Nisko samodzielnym liderem [Podsumowanie 16. kolejki]

Wróciła stalowowolska okręgówka. W weekend zostały rozegrane mecze 16. kolejki, a najciekawiej było w Stalowej Woli, gdzie Sokół Nisko grał z rezerwami Stali. Co jeszcze się działo? Tego dowiecie się z naszego podsumowania.

Piłkarską wiosnę od mocnego uderzenia rozpoczęli gracze Unii Nowa Sarzyna, którzy pokonali w sobotę na wyjeździe Olimpię Pysznica. Jeden z prezetendentów do awansu strzelanie zaczął już w 11. minucie, a piłkę w siatce umieścił Krystian Błajda. Chwilę później było już 2-0, a tym razem bramkarza Olimpii pokonał Eryk Sarzyński.

Kolejne trafienia odnotowano po zmianie stron. Najpierw na 3-0 w 50. minucie podwyższył Sarzyński, a wynik meczu ustalił Artur Łuczak na dziesięć minut przed końcem. Niespodziankę sprawił zespół LKS-u Brzyska Wola, który skromnie pokonał LZS Ździary. Goście załatwili sprawę bardzo szybko, a bramkę na wagę trzech punktów zdobył Adrian Hacia.

Od zwycięstwa zaczęły także rezerwy Siarki Tarnobrzeg, które ograły Pogoń Leżajsk, a gole zdobywali Paweł Mróz i Mateusz Janeczko. Najciekawiej było jednak w Stalowej Woli, gdzie rezerwy Stali mierzyły się z Sokołem Nisko. Zdecydowanym faworytem spotkania byli podopieczni Pawła Wtorka, którzy stanęli na wysokości zadania.

Niżanie strzelanie zaczęli już w 12. minucie, a golkipera "Stalówki" pokonał Piotr Młynarczyk. Sokół ani myślał się zatrzymywać i po chwili prowadził 2-0, a tym razem bramkę zdobył Patryk Marut. Goście lepiej prezentowali się na murawie, a kolejne bramki dla nich były kwestią czasu. W 27. minucie ekipa z Niska strzeliła kolejnego gola, a jego autorem był Młynarczyk.

Na odpowiedź Stali nie trzeba było długo czekać, a do siatki w 30. minucie trafił Miłosz Rębisz. W kolejnych minutach strzelał już tylko Sokół. Najpierw przed przerwą na 4-1 podwyższył Karol Dziopak, a w 70. minucie wynik ustalił Patryk Marut. Niżanie tym samym zostali samodzielnym liderem stalowowolskiej okręgówki, bowiem punkty straciła Stal Gorzyce, która bezbramkowo zremisowała z Transdźwigiem Stale.

0-1 Piotr Młynarczyk (12)
0-2 Patryk Marut (20)
0-3 Piotr Młynarczyk (27)
1-3 Miłosz Rębisz (30)
1-4 Karol Dziopak (40)
1-5 Patryk Marut (70)