2022-03-21 20:47:00

Chemik Police najlepszy po rundzie zasadniczej! Developres Bella Dolina Rzeszów w pokonanym polu

Siatkarki DevelopRes Bella Dolina Rzeszów walczyły dziś o pierwsze miejsce na zakończenie rundy zasadniczej. Rzeszowianki przegrały jednak z Chemikiem Police 3-1 i tę rundę zakończą na pozycji wicelidera.

Mecz był bardzo wyrównany od początku. Gra toczyła się punkt za punkt. Później rzeszowianki na chwilę wyszły na czteropunktowe prowadzenie 10:6.  Jednak pojawila się seria punktów ze strony Chemika i przewaga "Rysic" stopniała do jednego punkta. Kolejna część seta nadal była dość wyrównana, jednak zawodniczki z Polic zaczęły dobrze zagrywać i odskoczyły na trzy punkty. Ostatecznie pierwsza partia padła łupem Chemika 25:21.

Druga partia to już zdecydowana dominacja Chemika Police. Gospodynie utrzymywały kilkupunktowe prowadzenie praktycznie przez cały set. Siatkarki DevelopResu ani razu nie zdołały objąć prowadzenia. Siatkarki Chemika pewnie grały już do końca i zwyciężyły 25:19.

Kolejny set również rozpoczął się od przewagi Chemika i wydawało się, że rzeszowianki nie zdążą już odrobić strat. W pewnym momencie "Rysice" wróciły jednak z dalekiej podróży, skuteczną zagrywką i dobrymi atakami złamały przyjęcie gospodyń. Końcówka tej partii była bardzo emocjonująca. Ostatecznie wygrały ją siatkarki DevelopResu Bella Dolina Rzeszów 25:23.

Ostania partia tego spotkania była już całkowicie pod dyktando zawodniczek z Polic. Dobra gra w każdym elemencie pozwoliła gospodyniom prowadzić w pewnym momencie już dziesięcioma punktami. Siatkarki z Rzeszowa nie zdołały już odrobić wysokich strat i Chemik Police zakończył to spotkanie wygrywając 3:1.

Tym samym "Rysice" zakończął rundę zasadniczą na drugim miejscu.

Grupa Azoty Chemik Police - DevelopRes Bella Dolina Rzeszów 3-1 (25-21, 25-19, 23-25, 25-12)

DevelopRes Bella Dolina Rzeszów: Blagojevic, Stencel, Wenerska, Honorio, Jurczyk, Bajema, Szczygłowska

Grupa Azoty Chemik Police: Stenzel, Kowalewska, Kąkolewska, Brakocevic-Canzian, Wasilewska, Łukasik, Czyrniańska