2021-11-27 19:11:18

Miasto Szkła Krosno przegrywa z Decką Pelplin po słabej czwartej kwarcie

Miasto Szkła Krosno (fot. Konrad Kwolek)
Po dwóch zwycięstwach z rzędu Miasta Szkła Krosno niestety przyszła kolej na porażkę. Decka Pelplin prowadzona przez Mateusza Kaszowskiego rozegrała genialną czwartą kartę i nie pozwoliła drużynie z Podkarpacia wywieźć 2 punktów z ich hali.

Pierwsza kwarta meczu, to przede wszystkim pokaz … nieskuteczności z obu drużyn, czego wynikiem był bardzo niski wynik - 9:11. W drugiej kwarcie przewagę powoli budowało Miasto Szkła Krosno, a w pewnym momencie przewaga osiągnęła nawet 10 punktów. Decka Pelplin nie pozwoliła jednak rozwinąć skrzydeł przeciwnikom i jeszcze przed przerwą wrócili na prowadzenie. Wynik do szatni - 34:33.

Trzecia kwarta była bardzo wyrównana, a żadna ze stron nie potrafiła wypracować większej przewagi. Miasto Szkła Krosno nieznacznie wygrało tę kwartę i wyszło na prowadzenie 54:56, co zapowiadało walkę do ostatnich minut. W ostatniej odsłonie to gospodarze byli stroną skuteczniejszą, a kolejne punkty Mateusza Kaszowskiego i Dawida Sączewskiego powiększały przewagę Pelplinian. Ostatecznie Decka Pelplin wygrywa 78:70, a dla Krośnian to 7 porażka w tym sezonie.

Po tej porażce kierownictwo Miasta Szkła Krosno pożegna się z dwoma zawodnikami. Natomiast do drużyny dołączył już Szymon Szymański z GTK Gliwice.

Decka Pelplin - Miasto Szkła Krosno 78:70 (9:11, 25:22, 20:23, 24:14)