2021-11-27 18:06:00

Ważne zwycięstwo osłabionej Stali Rzeszów! Pokonali Pogoń Grodzisk Mazowiecki

Stal Rzeszów pomimo osłabienia pokonała Pogoń Grodzisk Mazowiecki. (fot. Stal Rzeszów)
Zdekompletowana Stal Rzeszów pokonała Pogoń Grodzisk Mazowiecki 3-1 w meczu 19. kolejki eWinner 2 ligi. Zwycięstwo nie przyszło jednak łatwo.

Stal Rzeszów przystąpiła do meczu z Pogonią Grodzisk Mazowiecki osłabiona brakiem aż dziewięciu zawodników. Nie było w składzie między innymi Patryka Małeckiego, Bartosza Wolskiego oraz Marcela Kotwicy

Zaraz na początku spotkania w doskonałej sytuacji znalazł się Andreja Prokić, jednak futbolówka po jego strzale powędrowała nad poprzeczką bramki Artura Halucha. Chwilę później groźnie zaatakowali goście. Na indywidualną akcję zdecydował się kolumbijczyk Juan Franco, ale trafił tylko w boczną siatkę.

W 18. minucie kapitalną interwencją popisał się Wiktor Kaczorowski. Bramkarz Stali obronił uderzenie zza pola karnego. Dwie minuty później Damian Michalik wyprowadził na prowadzenie gospodarzy. Skrzydłowy "Biało-niebieskich" oddał strzał z dystansu i pokonał Halucha. Trzeba uczciwie przyznać, że bramkarz gości nie popisał się w tej sytuacji.

W kolejnych minutach więcej z gry mieli piłkarze Pogoni, ale po za jeszcze jednym strzałem z dystansu nie przekładało się na konkrety. Ostatecznie na przerwę gospodarze schodzili prowadząc jedną bramką.

W drugą połowę zdecydowanie lepiej weszli gospodarze. Podopieczni Daniela Myśliwca atakowali z animuszem i po dziesięciu minutach powiększyli prowdzenie. Po rzucie rożnym do futbolówki na osiemastym metrze dopadł Dominik Marczuk i strzałem po ziemi pokonał Halucha, który również w tym wypadku mógł lepiej interweniować. To pierwsza bramka w lidze młodzieżowego reprezentanta Polski w tym sezonie.

W 58. minucie błąd popełnił Kaczorowski, który nie opanował piłki. Na szczeście dla bramkarza Stali futobolówka powędrowała tylko na rzut rożny. W kolejnej akcji po dośrodkowaniu ze stałego fragmentu gry jeden z zawodników gości trafił w poprzeczkę. W kolejnej akcji groźnie zaatakowali gospodarze, ale tym razem po strzale Prokica doskonałą interwencją popisał się Haluch.

Kwadrans przed końcem meczu Andreja Prokić pognał prawym skrzydłem i wystawił piłkę do pustej bramki Rafałowi Maciejewskiemu. Jednak wprowadzony w drugiej połowie napastnik fatalnie przestrzelił. Zaledwie dwie minuty później ten sam zawodnik w podobnej sytuacji uderzył tak samo. Sześć minut później Bartłomiej Poczobut wrzucił piłkę z autu wprost pod nogi Jeana Franco. Napastnik gości wyszedł na sam na sam z Kaczorowskim i zdobył gola kontaktowego. To zapowiadało wielkie emocje w końcówce meczu.

Jednak piłkarze Stali Rzeszów bardzo dobrze rozegrali końcowe minuty. Podopieczni Daniela Myśliwca utrzymywali się przy piłce i goście nie stworzyli sobie żadnej klarownej sytuacji. W piątej minucie doliczonego czasu gry wynik spotkania na 3-1 ustalił Dawid Olejarka po podaniu Maciejewskiego.

1-0 Damian Michalik (20)
2-0 Dominik Marczuk (55)
2-1 Jean Franco (81)
3-1 Dawid Olejarka (90+5)