2021-11-13 12:52:00

Pogrom w Kolbuszowej Dolnej! Sokół rozniósł w pył MKS Kańczuga

Sokół Kolbuszowa Dolna błysnął dziś skutecznością i rozniósł w pył beniaminka 4 ligi podkarpackiej. Mowa tu o MKS-ie Kańczuga, który przyjął aż siedem goli.

Takiego pogromu w 4 lidze podkarpackiej nie było dawno. Podrażniony Sokół Kolbuszowa Dolna chciał odkupić winy za ostatnią porażkę z Piastem Tuczempy i to mu się udało. Podopieczni Waldemara Mazurka od początku lepiej się prezentowali na murawie i szybko wypracowali przewagę, którą udokumentowali golem w 7. minucie, autorstwa Kornela Kołacza.

Gospodarzom jednak było mało i 180 sekund później wygrywali oni już 2-0, a tym razem na listę strzelców wpisał się Krzysztof Szymański. W kolejnych minutach nadal przeważał Sokół, choć MKS Kańczuga także miał swoje okazje, których jednak nie potrafił wykorzystać. Skutecznością natomiast popisał się zespół z Kolbuszowej Dolnej, który w 26. minucie zdobył kolejnego gola, a jego autorem był Roman Ilnitskij.

Beniaminek 4 ligi podkarpackiej nie tak wyobrażał sobie to spotkanie, lecz nadal było sporo czasu by móc powalczyć. Sokół jednak nie miał dla MKS-u litości, ale w końcówce pierwszej połowy zaczęła już szwankować skuteczność. Po zmianie stron, miejscowi wrócili do strzelania, a na 4-0 w 51. minucie trafił Kamil Miśko.

Sokół ani myślał się zatrzymywać i nadal atakował, co oznaczało kłopoty dla ekipy z Kańczugi. Ta starała się bronić, ale rozpędzona drużyna dowodzona Waldemara Mazurka robiła swoje i w 60. minucie prowadziła już 5-0, za sprawą Krzysztofa Szymańskiego. Zespołowi z Kolbuszowej Dolnej cały czas jednak było mało i ta dziewięć minut później strzeliła gola numer sześć, którego autorem był Szymański.

Podopieczni Marka Rybkiewicza marzyli o tym by ten koszmar się skończył, lecz Sokół ani myślał przestawać. Kolbuszowianie gola numer siedem zdobyli w 76. minucie, a na listę strzelców wpisał się Kornel Kołacz. W kolejnych minutach gospodarze stworzyli sobie kilka niezłych okazji, ale ostatecznie wynik już nie uległ zmianie.

1-0 Kornel Kołacz (7)
2-0 Krzysztof Szymański (10)
3-0 Roman Ilnitskij (26)
4-0 Kamil Miśko (51)
5-0 Krzysztof Szymański (60)
6-0 Krzysztof Szymański (69)
7-0 Kornel Kołacz (76)