2021-11-11 13:52:00

Szalony mecz w Wiązownicy! Lider jednak nie dał się i pokonał Orła Przeworsk

KS Wiązownica sięgnął po kolejny komplet "oczek" i umocnił się na prowadzeniu w 4 lidze podkarpackiej. Orzeł Przeworsk jednak postawił trudne warunki i do końca walczył o zdobycz punktową.

Fawortem dzisiejszego starcia był KS Wiązownica, który jest liderem 4 ligi podkarpackiej. Orzeł Przeworsk natomaist walczy o utrzymanie i każde punkty dla niego są na wagę złota. Oba zespoły miały więc swoje cele na ten mecz. Samo spotkanie było natomiast wyrównane, choć z czasem to gospodarze doszli do głosu.

Podopieczni Pawła Załogi starali się jednak odpierać ataki zespołu z Wiązownicy, ale ten był konkretniekszy i w 29. minucie objął prowadzenie za sprawą Patryka Zielińskiego. Radość ekipy Marcina Laski nie trwała jednak zbyt długo, bowiem 120 sekund później do wyrównania doprowadził Dawid Stypa i mecz zaczął się od nowa.

Orzeł dostał wiatru w żagle i szybko rozpoczął poszukiwanie trafienia numer dwa. To udało się znaleźć w 37. minucie, a Arkadiusza Cynara pokonał Hubert Bednarz. Miejscowi w kolejnych minutach próbowali odpowiedzieć, ale zespół z Przeworska mądrze się bronił i w lepszych humorach schodził na przerwę. KS Wiązownica nie zamierzał tak tego zostawiać.

Lider 4 ligipodkarpackiej w drugiej połowie przeważał i częściej był przy piłce. Gospodarze nie zatrzymywali się i w 62. minucie doprowadzili do wyrównania, a na listę strzelców wpisał się Patryk Zieliński. Zespół z Wiązownicy ani myślał na tym poprzestawać i w kolejnych minutach lepiej prezentował się na muraiwe.

Orzeł dzielnie się bronił, ale KS Wiązownica był konkretniejszy i w 76. minucie strzelił na 3-2, a z bramki cieszył się Rafał Michalik. Przeworszczanie w ostatnim kwadransie postawili wszystko na jedną kartę i za wszelką cenę chcieli wyrównać. Ostatnie słowo w tym meczu należało jednak do lidera który podwyższył prowadzenie w 90. minucie, a do siatki trafił ponownie Michalik.

1-0 Patryk Zieliński (29)
1-1 Dawid Stypa (31)
1-2 Hubert Bednarz (37)
2-2 Patryk Zieliński (62)
3-2 Rafał Michalik (76)
4-2 Rafał Michalik (90)