2021-11-06 14:16:00

Polonia Przemyśl zgodnie z planem pokonała MKS Kańczuga

Piłkarze Poloni Przemyśl wrócili na zwycięski szlak. Podopieczni Piotra Ciska zgodnie z planem ograli u siebie MKS Kańczuga.

W pierwszej odsłonie oglądaliśmy wyrównane starcie, a okazji bramkowych nie było zbyt wiele. Nie oznacza to jednak, że żadnych trafień nie odnotowano. MKS Kańczuga postawił się Poloni Przemyśl, ale to podopieczni Piotra Ciska jako pierwsi stanęli przed szansą objęcia prowadzenia, bowiem otrzymali rzut karny w 20. minucie, a tego na gola zamienił Hryhorii Zanko.

Zespół dowodzony przez Marka Rybkiewicza ani myślał tak tego zostawiać i szybko ruszył do odrabiania strat. Przemyślanie starali się bronić, ale MKS Kańczuga nie dawał za wygraną i w 32. minucie doprowadził do wyrównania, po trafieniu Waldemara Znamieńczykowa. W kolejnych minutach oglądaliśmy bardzo ciekawe widowisko.

Beniaminek 4 ligi podkarpackiej próbował pójść za ciosem, choć też i Polonia miała swoje szanse. Do przerwy jednak wynik nie uległ zmianie. W drugiej odsłonie lepiej przezentowali się gospodarze, którzy częściej atakowali. Ekipa Piotra Ciska prowadzenie objęła w 60. minucie, po tym jak Zanko przelobował Adriana Przewrockiego, a do siatki trafił Kamil Janas.

Miejcowi dostali wiatru w żagle i cztery minuty później wygrywali już 3-1. Strzelecem bramki okazał się ponownie Janas, po którego strzale piłka odbiła się go Kamila Borcza i wpadła do siatki. Przemyślanie w kolejnych minutach wciąż napierali, ale brakowało skuteczności. MKS także miał swoje szanse. Blisko zmniejszenia strat było w ostatniej akcji meczu, ale Mateusz Kulig uderzył obok słupka.

1-0 Hryhorii Zanko (20-rzut karny)
1-1 Waldemar Znamieńczyków (32)
2-1 Kamil Janas (60)
3-1 Kamil Janas (64)

Polonia Przemyśl: Maciewicz – Solarz (90. Konowalik), Kuźniar, Zanko, Czuryk (78. Walczyszewski), Głuszko, H. Błahciack, Kazek, Szpilka, Janas, Wanat (78. Kowalski)

MKS Kańczuga: Przeworcki – Piestrak (71. Kubicki), Borcz, Kudła, Barszczak, Kielich (67. Bawor), Frankiewicz, Cieleń (51. Ostrzywilk), Znamieńczyków, Struś (75. Kulig), Gurak

Żółte kartki: Kuźniar - Piestrak, Cieleń, Znamieńczyków

Sędziował: Mariusz Kasza (Mielec)