2021-11-06 16:43:00

Głogovia Głogów Małopolski idzie jak burza! Pewne zwycięstwo z Sokołem Kolbuszowa Dolna

Piłkarze Głogovii Głogów Małopolski odnieśli kolejne zwycięstwo w 4 lidze podkarpackiej. Podopieczni Jakuba Słomskiego tym razem ograli Sokoła Kolbuszowa Dolna.

Faworytem sobotniego starcia była Głogovia Głogów Małopolski, która w minionej kolejce rozbiła Czarnych Trześń, a przede wszystkim była wiceliderem 4 ligi podkarpackiej. Sokół Kolbuszowa Dolna przed pierwszym gwizdkiem humory miał bardzo dobrze, bowiem ostatnio ograł na wyjeździe Karpaty Krosno, a więc jednego z pretendentów do awansu.

Podopieczni Waldemara Mazurka postawili Głogovii trudne warunki, jednak ta od początku starała się robić swoje. Ekipa z Głogowa Małopolskiego szukała otwierającego trafienia i to jej się udało w 27. minucie, a na listę strzelców wpisał się Bartłomiej Buczek. Sokół ani myślał tak tego zostawiać i szybko ruszył do odrabiania strat.

Zespół dowodzony przez Jakuba Słomskiego dobrze jednak prezentował się w defensywie, a i także próbował coś zdziałać z przodu. Mimo kilku niezłych zarówno z jednej jak i drugiej strony, ostatecznie do przerwy więcej goli nie odnotowano i w lepszych humorach na nią schodziła Głogovia, która prowadziła 1-0.

W drugiej odsłonie obraz gry nie uległ zmianie i nadal oglądaliśmy dość wyrównane starcie. Sokół w kolejnych minutach postawił wszystko na jedną kartę, jednak zespół z Głogowa Małopolskiego nie dał się zaskoczyć. Ostatnie słowo w tym meczu należało jednak do przyjezdnych, którzy w doliczonym czasie gry podwyższyli na 2-0, a z bramki cieszył się Hubert Tarnowski.

0-1 Bartłomiej Buczek (27)
0-2 Hubert Tarnowski (90)