2021-11-06 20:11:09

Sensation Kotwica Kołobrzeg ‘oczarowała’ Miasto Szkła Krosno. 4. porażka z rzędu Szklanego Teamu

Miasto Szkła Krosno (fot. Sebastian Maślanka)
Nie udało przerwać się złej passy Miasta Szkła Krosno. W odległym Kołobrzegu “Czarodzieje z Wydm” pokonują Szklany Team.

Krośnieński zespół bardzo źle rozpoczął spotkanie, a Kotwica Kołobrzeg już po niespełna 4 minutach prowadziła 10 punktami. Gospodarze narzucili bardzo dużą intensywność, z czym goście nie mogli sobie poradzić. Szybkie akcje napędzały Kotwicę, a Miasto Szkła nie potrafiło przez długi czas na to odpowiedzieć. Pierwsza kwarta zakończyła się rezultatem 21-10.

W drugiej kwarcie goście z Krosna wyglądali zdecydowanie lepiej. Celna “trójka” Santiago Vauleta pozwoliła wyrównać wynik spotkania, a celny rzut za 2 punkty Konrada Dawdo wyprowadziło Miasto Szkła Krosno na prowadzenie. Niestety ten stan rzeczy nie utrzymał się długo, a schodząc do szatni na tablicy widniał wynik 36-32 dla Kotwicy Kołobrzeg.

Trzecia kwarta to jednak zupełna dominacja Kotwicy Kołobrzeg. Kolejne punkty Damiana Pielocha, Remona Nelsona czy Piotra Śmigielskiego pozwoliły znacznie odskoczyć od rywali i osiągnąć bezpieczną przewagę. Tę kwartę gospodarze wygrali aż 22 punktami, a trzecia kwarta zakończyła się wynikiem 68-42.

Ogromnym problemem Miasta Szkła Krosno była duża liczba strat (aż 22 w całym meczu). W końcówce spotkania Kotwica spokojnie kontrolowała przebieg gry, powiększyła przewagę o 1 punkt i ostatecznie wygrała 89-62.

Sensation Kotwica Kołobrzeg - Miasto Szkła Krosno 89-62 (21-10, 15-22, 32-10, 21-10)

Sensation Kotwica Kołobrzeg: Pieloch 21, Nelson 19, Kurpisz 13, Śmigielski 11, Długosz 6,  oraz Jakubiak 5, Wieczorek 5, Itrich 5, Wyszkowski 4, Chac 0, Kolasiński 0

Miasto Szkła Krosno: Oczkowicz 18, Vaulet 13, Ciesielski 4, Jasiński 3, Krzywdziński 2 oraz Dawdo 10, Sobiech 6, Śpica 4, Rompa 2, Gomułka 0