2021-10-31 08:29:00

Miasto Szkła Krosno przespało ostatnią kwartę i przegrało z Górnikiem Trans.eu Wałbrzych

Pluć w brodę mogą sobie koszykarze Miasta Szkła Krosno. Podopieczni Radosława Soji mieli wszystko w swoich rękach, ale przespali ostatnią kwartę i to Górnik Trans.eu Wałbrzych cieszył się ze zwycięstwa.

Początek sobotniego starcia był wyrównany, a kibice oglądali niezłe zawody, bowiem raz prowadziło Miasto Szkła Krosno, a raz Górnik Trans.eu Wałbrzych. Obu zespołom nie można było odmówić woli walki oraz zaangażowania, jednak po pierwszej kwarcie lepsze humory mieli podopieczni Radosłwa Soji, którzy prowadzili 23-20.

W drugiej kwarcie lepiej prezentowali się natomiast miejscowi, którzy po wyrównanym początku, złapali wiatr w żagle i z każdą minutą powiększali przewagę. Górnik próbował znaleźć sposób na Miasto Szkła, jednak ekipa z Krosna robiła poprostu swoje. Humory dopisywały, bowiem na przerwę gospodarze schodzili mając 11 punktów przewagi.

Krośnianie byli więc na dobrej drodze do wygrania tego spotkania, ale musieli zachować czujność, bowiem zostało im jeszcze 20 minut spotkania. Zespół z Wałbrzycha nie miał nic do stracenia i w trzeciej kwarcie ruszył do odrabiania strat. Górnik dobrze prezentował się na parkiecie, a przewaga podopiecznych Radosława Soji zaczęła topnieć.

Miasto Szkła jednak z czasem się ogarnęło i zaczęło odskakiwać przyjezdym, którzy jednak ani myśleli się poddawać. Kibice nie mogli narzekać na nudę, a lepsze nastroje przed ostatnią kwartą miał zespół z Krosna, który prowadził dziewięcioma punktami. Wydawało się więc, że to gospodarze sięgną po zwycięstwo, ale Górnik pokazał moc.

Zespół Radosława Soji kompletnie przespał czwartą kwartę, co wykorzystała ekipa z Wałbrzycha, która szybko odrobiła straty, a następnie objęła prowadzenie. Krośnianie próbowali w kolejnych minutach je odzyskać, jednak to się nie udało, a Miasto Szkła może pluć sobie w brodę, bowiem roztrwoniło dziewięć punktów przewagi i ostatecznie przegrało 77-78.

Miasto Szkła Krosno - Górnik Trans.eu Wałbrzych 77-78 (23-21, 24-15, 17-19, 13-23)