2021-10-31 07:24:00

Rawlplug Sokół Łańcut nadal niepokonany w Suzuki 1 lidze! Ważna wygrana z Dzikami Warszawa

Koszykarze Rawlplug Sokoła Łańcut z buta weszli w sezon Suzuki 1 ligi mężczyzn. Podopieczni Dariusza Kaszowskiego nadal są niepokonani, a tym razem okazali się lepsi od Dzików Warszawa.

Samo spotkanie od początku było wyrównane, a prowadzenie objemowali raz jedni, raz drudzy. Rawlplug Sokół Łańcut jednak w końcówce pierwszej kwarty mocniej przycisnął i odskoczył na kilka punktów. Dziki Warszawa jednak nie zamierzały tak tego zostawiać i szybko ruszyły do odrabiania strat. Ostatnie minuty zapowiadały się więc bardzo ciekawie.

Takie też właśnie były, bowiem Dziki także napierały. Ostatecznie jednak pierwsza kwarta zakończyla się zwycięstwem "żółto-czarnych" 23-20. Druga kwarta to już dominacja przyjezdnych, którzy z każdą minutą coraz śmielej sobie poczynali na parkiecie. Miejscowi nie bardzo mogli znaleźć sposób na zespół z Łańcuta i ten do przerwy wygrywał 39-28.

Po zmianie stron, Dziki postawiły wszystko na jedną kartę i za wszelką cenę próbowali odwrócić losy meczu. Miejscowi prezentowali się bardzo dobrze, jednak Sokół kontrolował przebieg spotkania i ani przez chwilę nie musiał martwić się o wynik. W czwartej kwarcie podopieczni Dariusza Kaszowskiego postawili kropkę nad "i", nie dając zbytnio dojść do głosu drużynie z Warszawy, która ostatecznie przegrała 71-58.

Dziki Warszawa - Rawlplug Sokół Łańcut 58-71 (20-23, 8-16, 16-17, 14-15)

Dziki Warszawa: Majewski 20, Grochowski 9, Nowakowski 3, Żeleźniak 9, Kuźkow 5 oraz Wieluński 4, Kopycki 1, Janik 0, Piliszczuk 7

Rawlplug Sokół Łańcut: Nowakowski 9, Bręk 4, Wrona 10, Pisarczyk 8, Jarecki 19 oraz Kulikowski 6, Szczypiński 5, Barciński 0, Struski 2, Lis 0, Czerwonka 8