2021-10-12 23:08:00

Karol Świderski bohaterem reprezentacji Polski! "Biało-czerwoni" pokonali Albanię

Ogromne emocje w Tiranie. Piłkarze reprezentacji Polski nie mieli łatwo z Albanią, jednak udało im się wygrać, a bohaterem "biało-czerwonych" został Karol Świderski.

Od początku dużo bardziej aktywna na murawie była reprezentacja Polski, która starała się częściej atakować na bramkę rywala. Podopieczni Paulo Sousy starali się stwarzać okazje bramkowe, jednak Albania mądrze się broniła. "Biało-czerwoni" pierwszą groźną sytuacje mieli w 14. minucie, a na strzał zdecydował się Adam Buksa, lecz uderzył nad poprzeczką.

Reprezentacja Polski próbowała znaleźć sposób na miejscowych, ktłórym bardzo zależało na zwycięstwe. Lepiej jednak radzili sobie "biało-czerwoni", którym jednak brakowało skuteczności. Polacy w końcówce pierwszej odsłony mocniej przycisnęli, jednak nie udało im się pokonać golkipera Albanii i do przerwy było 0-0.

W drugiej odsłonie obraz gry nie uległ zmianie i nadal to podopieczni Paulo Sousy przeważali. Nie potrafili jednak postawić przysłowiowej kropki nad "i" w starciu z niżej notowanym rywalem. Polska dwoiła się i troiła, a z przodu aktywny był Robert Lewandowski, ale nadal był bezbramkowy remis. "Biało-czerwoni" w końcu jednak dopięli swego, a w 77. minucie bramkarza miejscowuych pokonał Karol Świderski, który wykorzystał świetne dogranie Mateusza Klicha.

Chwilę później mecz został przerwany ze względu na zamieszki na stadionie. Po kilkunastu minutach zawodnicy wrócili na murawę, a arbiter zdecydował o dograniu spotkania. Albania próbowała jeszcze doprowadzić do wyrównania, jednak "biało-czerwoni" skutecznie odpierali jej ataki i dowieźli prowadzenie do samego końca.

Albania - Polska 0-1 (0-0)

0-1 Karol Świderski (77)

Albania: Beriša – Hysaj, Ismajli, Kumbulla, Veseli – Bare (77. Çokaj), Ramadani, Traši (65. Lenjani) – Uzuni (58. Broja), Manaj, Roši (77. N. Bajrami)

Polska: Szczęsny – Dawidowicz, Bednarek (90. Helik), Glik, Puchacz (90. Bereszynski) – Jóźwiak (71. Frankowski), Krychowiak, Moder (46. Klich), P. Zieliński – Lewandowski, Buksa (71. Świderski)

Żółte kartki: Ismajli, Hysaj, Ramadani - Buksa, Bednarek, Puchacz

Sędziował: Clément Turpin (Francja)