2021-10-13 18:33:00

Niespodzianka przy Bandurskiego! JKS Jarosław pokonał TEXOM Sokoła Sieniawa i awansował do finału Pucharu Polski

Piłkarze JKS-u Jarosław oraz TEXOM Sokoła Sieniawa grali dziś mecz półfinału Okręgowego Pucharu Polski na szczeblu okręgu Jarosław. Stawką był finał, a do niego awansowali podopieczni Arkadiusza Barana, którzy pewnie wygrali 4-1.

Mecz doskonale zaczął się dla czwartoligowego JKS-u Jarosław, który dość szybko objął prowadzenie. Podopieczni Arkadiusza Barana wynik otworzyli już w 10. minucie, a piłkę w siatce umieścił Jarosław Aksamit. TEXOM Sokól Sieniawa ani myślał tak tego zostawiać i szybko ruszył do odrabiania strat. Jarosławianie jednak dobrze prezrentowali się w defensywie oraz skutecznie odpierali ataki rywala.

JKS także próbował zdziałać coś z przodu, jednak nie potrafił znaleźć sposobu na trzecioligowca. Kibice zgromadzeni na meczu nie mogli narzekać na nudę, lecz w pierwszej odsłonie więcej goli nie zobaczyli. Sokół tuż po zmianie stron, rozpoczął poszukiwania wyrównującego trafienia. Sztuka ta udała mu się w 50. minucie, a golkipera miejscowych pokonał Sebastian Kaczyński.

Na odpowiedź zespołu z Jarosławia nie trzeba było długo czekać. JKS gola na 2-1 strzelił 180 sekund później, a tym razem na listę strzelców wpisał się Paweł Bartnik. Jarosławianie dostali wiatru w żagle i z każdą minutą coraz śmielej poczynali sobie na boisku. Efektem tego było przepiękne trafienie Pawła Hassa, który przelobował bramkarza TEXOM Sokoła Sieniawa.

Podopieczni Arkadiusza Barana nie zatrzymywali się i nadal atakowali. Ekipa z Sieniawy zaś miała problem, jednak do końca meczu było jeszcze trochę czasu. Przyjezdni próbowal nawiązać walkę z JKS-em, ale ten był bardziej konkretny. Ostatnie słowo w tym spotkaniu należało do drużyny z Jarosławia, a konkretnie do Karola Ptasznika, który w doliczonym czasie gry trafił na 4-1.

JKS Jarosław - TEXOM Sokół Sieniawa 4-1 (1-0)

1-0 Jarosław Aksamit (10)
1-1 Sebastian Kaczyński (50)
2-1 Paweł Bartnik (53)
3-1 Paweł Hass (64)
4-1 Karol Ptasznik (90)