2021-09-01 20:07:00

Kolejne zwycięstwo Sokoła Kamień! Tym razem z Błękitnymi Ropczyce

Piłkarze Sokoła Kamień odnieśli kolejne zwycięstwo w 4 lidze podkarpackiej. Podopieczni Marka Kusiaka tym razem wygrali z Błękitnymi Ropczyce, którzy w końcówce postraszyli beniaminka.

Podbudowany ostanim zwycięstwem Sokół Kamień, od początku ruszył do ataku i wypracował sobie przerwagę. Błękitni Ropczyce starali przeciwstawić beniaminkowi i całkiem nieźle im to wychodziło. Podopieczni Marka Kusiaka byli jednak zdeterminowani i w końcu dopięli swego. Miało to miejsce w 23. minucie, a bramkę zdobył Adrian Piekut.

Zespół dowodzony przez Rafała Ormiańskiego ani myślał tak tego zostawiać i szybko ruszył do odrabiania strat. Sokół jednak dobrze prezentował się w obronie, a i także próbował coś zdziałać z przodu. Sam mecz był niezłym widowiskiem, bowiem oba zespoły miały swoje okazje. W lepszych humorach na przerwę schodzili jednak gospodarze.

Po zmianie stron, ekipa z Kamienia nie zatrzymywała sie i cały czas szukała sznasy podwyższenia prowadzenia. Gospodarze w 57. minucie strzelili gola na 2-0, a jego autorem był Michał Mistrzyk. "Żółto-czarni" nie zamierzali na tym poprzestawać i szybko rozpoczęli poszukiwania trzeciego trafienia. To udało się znaleźć osiem minut później, a do siatki trafił Radosław Łeń.

W tym momencie wydawało się że jest już po meczu. Nic bardziej mylnego, bowiem podrażnieni Błękitni nie mając nic do stracenia, ruszyli w poszukiwaniu honorowej bramki. Tą udało się znaleźć w 84. minucie, a "jedenastkę" wykorzystał Hubert Siepierski. Goście dostali wiatru w żagle i po chwili złapali kontakt, a tym razem do siatki trafił Mateusz Bieniek.

Końcówka spotkania zapowiadała się więc bardzo ciekawie i taka też byla. Ekipa z Ropczyc postawiła wszystko na jedną kartę i szybko ruszyła w poszukiwaniu bramki na 3-3. Sokół jednak zachował koncentrację i nie dał sobie wbić gola. Podopieczni Marka Kusiaka o komplet oczek musieli jednak drżeć do samego końca.

1-0 Adrian Piekut (23)
2-0 Michał Mistrzyk (57)
3-0 Radosław Łeń (65)
3-1 Hubert Siepierski (84-rzut karny)
3-2 Mateusz Bieniek (87)