2021-09-01 19:07:00

KS Wiązownica pewnie pokonał MKS Kańczuga

Piłakrze KS-u Wiązownica odnieśli kolejne zwycięstwo w 4 lidze podkarpackiej. Tym razem ekipa Marcina Laski ograła MKS Kańczuga.

Lepsze humory przed dzisiejszym meczem miał KS Wiązownica, który w minionej kolejce pokonał w derbach Piasta Tuczempy. Podopieczni Marcina Laski błyskawicznie objęli prowadzenie, a golkipera MKS-u Kańczuga pokonał Patryk Zieliński. Beniaminek nie zamierzał tak tego zostawiać i czym prędzej ruszył do odrabiania strat.

Gospodarze dobrze jednak prezentowali się w defensywie i skutecznie odpierali ataki rywala. Zespół dowodzony przez Arkadiusza Kiszkę był jednak zdeterminowany i w 32. minucie dopiął swego, a do wyrównania doprowadził Maciej Mikłasz. Radość beniaminka nie trwała jednak zbyt długo, bowiem ten po chwili stracił gola na 2-1, a jego autorem był Kornel Kordas.

Ekipa z Wiązownicy ani myślała się zatrzymywać i w kolejnych minutach stworzyła sobie kilka ciekawych okazji. Jedna z nich zakończyła się bramką, a z tej po raz drugi tego dnia cieszył się Kordas i to miejscowi w lepszych humorach schodzili na przerwę. Po zmianie stron, MKS Kańczuga próbował odrobić dwubramkową stratę, jednak podopieczni Marcina Laski mądrze się bronili.

KS Wiązownica ani myślał jednak skupiać się tylko na defensywie, a i też próbował coś zdziałać z przodu. To się udało, bowiem miejscowi w doliczonym czasie gry podwyższyli na 4-1, a gola zdobył Patryk Zieliński. Przyjezdni byli załamani i z Wiązownicy wyjechali bez punktów. "Czerwono-biali" natomiast odnieśli drugie zwycięstwo z rzędu.

1-0 Patryk Zieliński (4)
1-1 Maciej Mikłasz (32)
2-1 Konrel Kordas (33)
3-1 Kornel Kordas (45)
4-1 Patryk Zieliński (90)