2021-08-27 19:53:00

Nowi dali radę! PGE Stal Mielec pokonała u siebie Górnika Łęczna

Piłkarze PGE Stali Mielec odnieśli kolejne zwycięstwo w PKO Ekstraklasie. Podopieczni Adama Majewskiego tym razem pokonali Górnika Łęczna.

Mecz doskonale zaczął się dla PGE Stali Mielec, która już w 3. minucie cieszyła się z gola. Mateusz Mak wykorzystał błąd defensywy Górnika Łęczna i wypatrzył Fabiana Piaseckiego, który dopełnił formalności i otworzył wynik dzisiejszego spotkania. To widocznie podrażniło przyjezdnych, którzy szybko próbowali odrobić straty.

"Biało-niebiescy" jednak kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń, a przede wszystkim przeczekali napór Górnika. Stal po chwili prowadziła już 2-0, a tym razem do siatki trafił głową Mak, który wykorzystał dogranie Krystiana Getingera. Mielczanie tego dnia byli bardzo konkretni, jednak beniaminek z Łęcznej w kolejnych minutach próbował zaskoczyć gospodarzy.

Podopieczni Adama Majewskiego bronili jednak dwubramkowego prowadzenia. Górnik natomiast nie mógł znaleźć sposobu na Stal, która dobrze prezentowała się w defensywie. Łęcznianie dwoili się i troili, jednak nie udało im się pokonać Rafała Strączka, wobec czego to zespół z Mielca w dużo lepszych humorach schodził a przerwie.

Po zmianie stron, inicjatywę przejęła ekipa dowodzona przez Kamila Kieresia, jednak niewiele z tego wynikało. Stal w 55. minucie mogła prowadzić już 3-0, ale doskonałej okazji nie wykorzystał Koki Hinokio, który jednak uderzył obok słupka. Górnik nie poddawał się i cały czas próbował znaleźć sposób na dobrze dysponowaną Stal.

Na niespełna kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry, Stal straciła Mateusza Żyro, który ujrzał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Łęcznianie próbowali skorzystać z tej szansy, ale ekipa z Mielca dobrze prezentowała się obronie i cały czas było 2-0. Ostatecznie więcej bramek nie padło i to gospodarze cieszyli po końcowym gwizdku cieszyli się z kompletu "oczek"

1-0 Fabian Piasecki (3)
2-0 Mateusz Mak (14)

PGE Stal Mielec: Strączek – de Amo, Sitek (71. Szczutowski), Matras, Getinger, Żyro – Mateusz Mak (79. Kościelny), Urbańczyk, Tomasiewicz, Hinokio (71. Granlund) – Piasecki (71. Jankowski)

Górnik Łęczna: Gostomski – Rymaniak, Szcześniak, Midzierski (76. Leândro), Dziwniel – Krykun, Gol, Drewniak (82. Kalinkowski), Michał Mak – Banaszak (37. Gąska), Śpiączka (76. Wojciechowski)

Żółte kartki: Żyro - Michał Mak, Rymaniak, Śpiączka

Czerwona kartka: Mateusz Żyro (77-druga żółta)

Sędziował: Jarosław Przybył (Kluczbork)