2021-08-27 19:25:00

TEXOM Sokół Sieniawa przegrał w Połańcu! Zabójcza końcówka Czarnych

Piłkarze TEXOM Sokoła Sieniawa na Podkarpacie wrócą w fatalnych humorach. Podopieczni Łukasza Chmury przegrali na wyjeździe z Czarnymi Połaniec, beniaminkiem 3 ligi gr. IV.

Lepiej od pierwszych minut prezentowali się piłkarze TEXOM Sokoła Sieniawa, którzy byli podrażnieni ostatnią dotkliwą porażką z Tomasovią Tomaszów Lubelski. Od początku to podopieczni Łukasza Chmury prowadzili grę, jednak Czarni Połaniec mądrze się bronili i skutecznie odpierali ataki podkarpackiej ekipy, która bardzo chciałą wygrać na terenie beniaminka.

Ekipa z Sieniawy cały czas napierała i w końcu dopięła swego. Sokół prowadzenie objął w 44. minucie, a bramkarza Czarnych pokonał Sebastian Kaczyński. Podrażniony zespół z Połańca, po zmianie stron szybko ruszył do odrabiania strat. Miejscowi próbowali znaleźć sposób na drużynę "biało-niebieskich", która dobrze grała w defensywie.

Czarni nie odpuszczali i w 59. minucie wyrównali, a na listę strzelców wpisał sie Adrian Gębalski, któy pewnie egzekwował "jedenastkę". Sokół ani myślał czekać i szybko ruszył w poszukiwaniu gola na 2-1. Miejscowi jednak starali się bronić i całkiem nieźle im to wychodziło.

Drużyna z Sieniawy była jednak konkretniejsza i prowadzenie objęła na kwadrans przed końcem spotkania, a do siatki trafił ponownie Kaczyński, który wykorzystał rzut karny. Sokół miał więc wszystko w swoich rękach by wrócić na Podkarpacie z kompletem oczek.

Czarni natomiast postawili wszystko na jedną kartę i to im się opłaciło. Skutecznością błysnął natomiast doskonale znany na Podkarpaciu Gębalski, który w 88. minucie strzelił gola na 2-2, a po chwili zapewnił swojej drużynie komplet "oczek".

0-1 Sebastian Kaczyński (44)
1-1 Adrian Gębalski (59-rzut karny)
1-2 Sebastian Kaczyński (74-rzut karny)
2-2 Adrian Gębalski (88)
3-2 Adrian Gębalski (90)