2021-08-18 19:31:00

Siarka Tarnobrzeg nadal liderem 3 ligi gr. IV! Ważne zwycięstwo z Tomasovią Tomaszów Lubelski

Piłkarze Siarki Tarnobrzeg nie zatrzymują się. Podopieczni Sławomira Majaka w środę zainkasowali kolejny komplet "oczek", choć Tomasovia Tomaszów Lubleski postawiła podkarpackiej ekipie trudne warunki.

Faworytem środowej potyczki była Siarka Tarnobrzeg, bowiem przystępowała do niej jako lider 3 ligi gr. IV. Tomasovii Tomaszów Lubelski marzyło się natomiast przełamanie. Mecz lepiej jednak zaczął się dla popularnych "Siarkowców", którzy już w 13. minucie objęli prowadzenie, a bramkę zdobył Marcin Stefanik, który doskonale odnalazł się w "szesnastce".

Podrażniona Tomasovia nie zamierzała tak tego zostawiać i szybko ruszyła do odrabiania strat. Siarka jednak mądrze się broniła, a i też miała swoje okazje. Beniaminek z Tomaszowa Lubelskigo był jednak konkretniejszy i 36. minucie doprowadził do wyrównania, a na listę strzelców wpisał się Damian Szuta. Tarnobrzeżanie w końcówce próbowali jeszcze odzyskać prowadzenie, ale wynik do przerwy nie uległ zmianie.

W drugiej odsłonie bardzo lepiej prezentowali się "zielono-czarno-żółci", którzy za wszelką cenę zdobyć bramkę na 2-1. To się udało w 55. minucie, a tym razem do siatki trafił Paweł Mróz. Przyjezdni ani myśleli na tym poprzestawać i szynko rozpoczęli poszukiwania kolejnego trafienia. Podrażniony beniaminek jednak dobrze grał w obronie i skutecznie odpierał ataki Siarki.

Sam mecz był bardzo ciekawy, a okazje mieli zarówno jedni jak i drudzy. W 80. minucie Siarka prowadziła już 3-1, a podwyższył Dawid Bałdyga. Po chwili jednak zrobiło się nerwowo, bowiem Tomasovia 180 sekund później otrzymała "jedenastkę", którą na gola zamienił Damian Szuta. Końcówka zapowiadała się bardzo emocjonująca.

Miejscowi dostali wiatru w żagle i w ostatnich minutach meczu skupili się na poszukiwaniach trzeciego gola. Siarka zaś robiła swoje i broniła prowadzenia. Spotkanie było bardzo zacięte, jednak ostatecznie więcej bramek w nim nie padło, a lepsze humory miał po nim zespół z Tarnobrzega, który tym samym umocnił się na prowadzeniu w 3 lidze gr. IV.

0-1 Marcin Stefanik (13)
1-1 Damian Szuta (36)
1-2 Paweł Mróz (55)
1-3 Dawid Bałdyga (80)
2-3 Damian Szuta (83-rzut karny)