2021-04-10 20:02:00

Sokół Kolbuszowa Dolna wygrał ze Startem Pruchnik

Sokół Kolbuszowa Dolna pokonał na własnym stadionie Start Pruchnik (fot. archiwum)
Sokół Kolbuszowa Dolna w sobotę zmierzył się ze Startem Pruchnik w 1. kolejce grupy spadkowej 4 ligi podkarpackiej. Spotkanie zakończyło się wygraną ekipy Waldemara Mazurka.

Zarówno Sokoł Kolbuszowa Dolna jak i Start Pruchnik liczyli na udane rozpoczęcie piłkarskiej wiosny w 4 lidze podkarpackiej. Oba zespoły walczą o utrzymanie, wobec czego każdy punkt jest na wagę złota. Spotkanie od początku było wyrównanane, a okazję do zdobycia bramki mieli zarówno jedni jak i drudzy. Jako pierwsi objęli prowadzenie goście, a na listę strzelców wpisał się Albert Jarosz w 43. minucie.

Po zmianie stron, Sokół ruszył do ataku, celem doprowadzenia do wyrównania. Start jednak mądrze się bronił i nadal to ekipa z Pruchnika prowadziła 1-0. Podopieczni Waldemara Mazurka dwoili się i troili, jednak w końcu dopięli swego, a do wyrównania doprowadził Łukasz Korab. Po chwili miejscowi wygrywali 2-1, po bramce Adama Serwona.

Końcówca spotkania zapowiadała się więc bardzo ciekawie. Drużyna dowodzona przez Macieja Mikłasza za wszelką cenę próbowała doprowadzić do wyrównania, ale Sokół bronił prowadzenia i nie wypuścił go do końcowego gwizdka. Tym samym to gospodarze po inauguracji piłkarskiej wiosny mają lepsze humory.

0-1 Albert Jarosz (43)
1-1 Łukasz Korab (77)
2-1 Adam Serwon (81)