2021-04-10 18:48:00

Ważne zwycięstwo Wisłoki Dębica! TEXOM Sokół Sieniawa w pokonanym polu

Wisłoka pokonała na własnym stadionie wicelidera z Sieniawy (fot. Gotyk/Wisłoka Dębica)
Wisłoka Dębica wróciła do gry po przymusowej pauzie ligowej, związanej z problemami zdrowotnymi Wisły Puławy. Dziś ekipa dowodzona przez Dariusza Kantora pokonała TEXOM Sokoła Sieniawa.

Wisłoka Dębica była głodna ligowej gry, bowiem tydzień temu nie mogła zagrać z Wisłą Puławy. Ekipa Dariusza Kantora rozegrała sparing z Unią Tarnów, natomiast dziś zmierzyła się z TEXOM Sokołem Sieniawa, aktualnym wiceliderem 3 ligi gr. IV. "Biało-zieloni" prowadzenie w tym meczu objęli w 34. minucie, po samobojczym trafieniu Jarosława Lisa.

Podopieczni Ryszarda Kuźmy nie zamierzali tak tego zostawiać i szybko rozpoczęli poszukiwania wyrównującego gola. Do przerwy więcej trafień nie odnotowano. Wisłoka tuż po zmianie stron, zdobyła bramkę na 2-0. Łukasz Siedlik w 53. minucie był faulowany w polu karnym i arbiter wskazał na wapno. Do piłki ustawionej na jedeastym metrze podszedł Sebastian Fedan, który pewnie egzekwował stały fragment gry.

Zespół "biało-niebieskich" miał swoje okazje, ale Wisłoka była tego dnia dobre dysponowana. Ostatecznie wicelider z Sieniawy jednak dopiął swego i w 69. minucie zdobył kontaktowego gola. Jego autorem z rzutu karnego był Jarosław Lis. Więcej trafień w sobotę przy Parkowej 1 nie odnotowano i to miejscowi po końcowym gwizdku dopisali do swojego dorobku cennne trzy punkty.

1-0 Jarosław Lis (34-samobójcza)
2-0 Sebastian Fedan (53-rzut karny)
2-1 Jarosław Lis (69-rzut karny)

Wisłoka Dębica: Mrózek - Król, Cabała, Kozłowski - Zygmunt, Łanucha (75. Makowski), Fedan, Rębisz - Sojda (78. Palonek), Siedlik, Pawlak (65. Lubera)

Żółte kartki: Cabała, Król, Sojda - Gracza, King

Sędziował: Paweł Sitkowski (Biała Podlaska)

Wyniki meczów 28. kolejki:

2liga dla Wisłoki i Dębicy 2021-04-10 19:24:41

Bardzo dobra gra, wiele składnych akcji i ważne punkty, teraz odpalić dobrze mecz z Orlętami Radzyń Podlaski i jak się ta sztuka uda to spokojne utrzymanie w lidze na pułapie górnej tabeli 3 ligi

1 2021-04-10 19:45:39

Mamy drużynę która przy nie wielkim wzmocnieniu kadry może powalczyć o wyższe cele, tylko miasto musi zwiększyć dotację na Wisłokę i sponsorzy też dołożyli by więcej, to wszystko jest możliwe .

~anonim 2021-04-10 20:15:57

Dobry mecz walka i duzo skladnych przemyslanych akcji od 20 minuty.Na jesien tez bylismy lepsi a to co zrobil arbiter w 90 minucie z wapnem to byl kryminal.Wisloka gdyby nie kilka wpadek na wlasne zyczenie byla by dzis na pudle.brawo Kantor Maciosek brawo pilkarze brawo zarzad

TakiGosc 2021-04-10 21:03:17

Oglądaliśmy dziś calkiem dobre spotkanie pilkarskie, Wisloka bardzo rozsądna, skuteczna, ambitna i waleczna. Sokół drużyna z duzym potencjałem, tym krzykliwym także.
K. Mrozek kolejne b. dobre zawody, ciagle pod gra, zyl razem z druzyna, dobre decyzje, spokój (widac doswiadczenie pomimo mlodego wieku!) bramkarz grajacy także bardzo dobrze nogami.
Szkoda sytuacji S. Pawlaka z 1 polowy, jestem przekonany że gdyby piłka byla na prawej nodze zatrzepotala by w siatce.

Do sedna..
Panowie sedziowie wychodząc na rozgrzewke sprawiali wrażenie bardzo profesjonalnych, "przywitanie" z drużynami, przebieżka głównego arbitra między rozgrzewającymi się drużynami napawalo optymizmem, że na Parkowa 1 przyjechali profesjonaliści...
Niestety, nic bardziej mylnego.. później było tylko "gorzej"
Wynikalo to jak sądzę z braku umiejętności, bo błędy przytrafialy się zarówno na nie/korzyść gospodarzy jak i gości.

P.s
Jeżeli zawodnik (nr1) leży na murawie i wykonuje zdecydowany ruch głową w kierunku odbijajacej się piłki, a przecienik (nr 2) na wysokości 30cm od ziemii kopię futbolowke przy jednoczesnym kontakcie głową zawodnika (nr1) to kto otrzymuje faul, żółta kartkę i DLACZEGO?

1908!!! 2021-04-10 21:49:35

Brawo panowie za grę, walkę za 3pkt!! Co do gości, to proponuję zmienić nazwę na Sokół ałała Sieniawa. Każdy kontakt to płacz o faul, każdy!!! Sędziowanie poniżej krytyki, błędy w obie strony co tylko zaostrzyło grę. Wisłoko jesteśmy z wami!!!

Piter73 2021-04-10 22:14:13

Zasłuzona i pewna wygrana Wisloki z wiceliderem co swiadczy o potencjale tej druzyny nawet na miejsca 3 - 5 jeszcze w tym sezonie, oczywiscie pamietajac ze priorytet to utrzymanie, kolejny dobry mecz naszego bramkarza, po stracie gola zrobila sie emocjonujaca koncowka ale dalismy rade i mamy wazne cenne 3 punkty walka charakter ambicja ,bravo Wisloka

hehe 2021-04-10 22:45:55

brawo prezesi,brawo trenerzy,brawo kibice,brawo brawo brawo,jes super,brawo doktorzy,brawo masażyści,brawo pani z biedronki,brawo ciocia halinka,brawo wujo krzysio.zapomniałbym-brawo zarzont,brawo krs hehe brawo...

~anonim 2021-04-11 06:49:01

I po co chlopcze z PGRu sie produkujesz? Oczywiscie ze brawo bo 5 lat temu na tej samej stronie pisaliscie o naszym upadku bankructwie itp i mieliscie z tego niezly ubaw.U was miala byc 3 luga wychowankami i wielka kasa.Jak jest dzis? To cie zżera? Wszystko na Parkowej co sie dzieje to zasluga Gargusia z kapela w ktorej sklad wchodza takze trenerzy kibice.To byla ciezka praca a nie czekanie na kolejny transfer Jedzy i kolejna kase z tego tytulu.Jest dobrze a moze byc jeszcze lepiej i do tego dazymy.znamy swoje miejsce w szeregu ale potrafimy walczyc o wyzsze cele nawet jak nie ma kasy.Ciezki sezon ktory wydaje sie byc juz wygrany ze wzgledu na utrzymanie.Brawo Wisloka brawo pani Halinka z Biedronki.