2021-02-20 21:44:00

Ważna wygrana Miasta Szkła Krosno z Weegree AZS Politechnika Opolska

Miasto Szkła Krosno pokonało na wyjeździe Weegree AZS Politechnika Opolska (fot. Konrad Kwolek)
Miasto Szkła Krosno odniosło dziś bardzo ważną wygraną w meczu z Weegree AZS Politechnika Opolska. Podopieczni Marcina Radomskiego wciąż liczą się w walce o play-off.

Początek spotkania był wyrównany. Miasto Szkła Krosno liczyło dziś na wygraną, które z pewnością przybliżyło by ekipę z Podkarpacia do play-off. Weegree AZS Politechnika Opolska także miał w planach wygraną w dzisiejszej potyczce. Emocji nie brakowało, ale z czasem to podopieczni Marcina Radomskiego odskoczyli i po pierwszej kwarcie prowadzili 22-18.

Miejscjowi byli podrażnieni i po zmianie stron błyskawicznie ruszyli do odrabiania strat. Krośnianie przeczuwali co się święci, wobec czego od początku drugiej odsłony starali się przeważać. To się udawało, a z czasem przewaga była coraz bardziej wyraźna. Ekipa z Podkarpacia dobrze prezentowała na parkiecie i na przerwę schodziła prowadząc 49-40.

Zespół dowodzony przez Marcina Radomskiego miał pewien komfort punktowy, jednak nie mógł sobie pozwolić na utratę koncentracji. Ekipa Politechniki nie miała nic do stracenia i po zmianie stron ruszyła do odrabiania strat. Te zmniejszała powoli, ale skutecznie, wobec czego niedługo po tym dystans uległ skróceniu do trzech oczek.

"Akademicy" nie zamierzali jednak na tym poprzestawać i cały czas atakowała, doprowadzając po chwli do wyrównania. Remis utrzymał się do końca trzeciej kwarty. Ostatnia odsłona meczu zapowiadała się więc bardzo ciekawie. Krośnianie doskonale wiedzieli, że muszą w niej postawić wszystko na jedną kartę by wygrać.

Podrażnione Miasto Szkła szybko odskoczyło ekipie miejscowych, która nie zaczęła mieć problem. Podopieczni Marcina Radomskiego dobrze prezentowali się na parkiecie, jednak Weegree AZS nie zamierzał odpuszczać. Krośnianie kontrolowali sytuacje na boisku i ostatecznie wygrali z ekipą Politechniki Opolskiej w stosunku 87-81.

Weegree AZS Politechnika Opolska - Miasto Szkła Krosno 81-87 (18-22, 22-27, 22-13, 19-25)

Weegree AZS Politechnika Opolska: Wilk 11, Jankowski 23, Szymański 5, Łabinowski 8, Brenk 10, Piszczatowski 6, Krajewski, Skiba 0, Lewiński 0, Jodłowski 13, Kaczmarzyk 5

Miasto Szkła Krosno: Szczypiński 3, Oczkowicz 10, Ciesielski 11, Czujkowski 17, Krzywdziński 4, Ciechociński 4, Konopatzki 9, Walciszewski, Żmudzki 11, Wieloch 18

Sędziowali: Marek Januszonek, Mateusz Dukiel, Krystian Michalski

Komisarz: Jan Gandor