http://sms.mielec.pl/2021/02/22/nabor-20212022/

2021-02-13 09:28:00

Perła Lublin pewnie pokonała Eurobud JKS Jarosław

Eurobud JKS Jarosław wysoko przegrał z Perłą Lublin (fot. PGNiG Superliga)
Eurobud JKS Jarosław wysoko przegrał z Perłą Lublin (fot. PGNiG Superliga)
Eurobud JKS Jarosław wysoko przegrał z Perłą Lubllin. Mistrz Polski nie dał szans ekipie Reidara Moistada.
 
Mecz lepiej zaczęła drużyna Perły Lublin, która w okolicach 5. minuty uzyskała dwupunktową przewagę. Eurobud JKS Jarosław dzięki celnym rzutom Aleksandry Zimny, szybko odrobił stratę. W 12. minucie zawodniczki MKS-u znów odskoczyły na dwa punkty, a trener Reidar Moistad poprosił o czas. Po wznowieniu gry, kolejnym trafieniem popisała się Aleksandra Zimny.
 
Po piętnastu minutach przewaga przyjezdnych wzrosła do trzech punktów, a już kilkadziesiąt sekund później do czterech. Dzięki dobrej postawie Valentiny Nestsiaruk, Sylwii Matuszczyk, Karoliny Szczurek, a także błędom w ataku popełnianym przez lublinianki, dystans udało się zmniejszyć. Rzut karny wykonywany przez Martę Gęgę był 15. bramką zapisaną na koncie MKS-u i jednocześnie ostatnią w pierwszej połowie meczu.
 
Drugą część spotkania również rozpoczęła Marta Gęga. Od wznowienia gry obydwa zespoły regularnie punktowały, ale Jarosławiankom trudno było doprowadzić do remisu. W 44. minucie szkoleniowiec "czarno-niebieskich" poprosił o czas, a przekazane uwagi miały pomóc w zbudowaniu akcji na bramkę kontaktową.
 
Przerwa zdecydowanie pomogła przyjezdnym, które błyskawicznie powiększyły przewagę. Przyczyniły się do tego przede wszystkim niecelne rzuty gospodyń i straty piłki w polu. Na dziesięć minut przed końcem spotkania, lublinianki wygrywały siedmioma punktami. Ponadto, skuteczna w pierwszej części meczu Aleksandra Zimny opuściła boisko.
 
Jarosławianki z minuty na minutę były coraz mniej skuteczne, w przeciwieństwie do ekipy z Lublina, która prezentowała świetną grę w każdym elemencie. Finalnie, przyjezdne wygrały aż jedenastoma bramkami. Najlepszą zawodniczką meczu została Marta Gęga. W zespole gospodyń wyróżniono Valentinę Nestsiaruk.
 
Eurobud JKS Jarosław - Perła Lublin 22-33 (12-15)
 
Eurobud JKS Jarosław: Szczurek, Ciąćka – Donets 1, Matuszczyk 1, Nestsiaruk 6, Pietras 3, Zimny 7, Kozimur 4, Guziewicz, Mikosz, Strózik, Parandii
 
Perła Lublin: Gawlik 1, Razum, Wdowiak – Balsam 1, Malowić 1, Szarawaga 4, Gęga 9, Królikowska 3, Anastacio 2, Nosek 3, Gadzina 4, Rosiak 5, Olek, Więckowska, Tatar, Nocuń

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij