2021-01-30 21:03:00

Rawlplug Sokół Łańcut wygrał z Dzikami Warszawa

Rawlplug Sokół Łańcut pokonał na wyjeździe Dziki Warszawa (fot. Rawlplug Sokół Łańcut)
Rawlplug Sokół Łańcut pokonał wyjeździe Dziki Warszawa. Podopieczni Dariusza Kaszowskiego w dobrych humorach wrócą na Podkarpacie.

Rawlplug Sokół Łańcut jako pierwszy objął prowadzenie w meczu z Dzikami Warszawa, a następnie wypracował przewagę, którą starał się utrzymywać. Miejscowi starali się zagrozić ekipie Dariusza Kaszkowskiego, która jednak panowała nad sytuacją. Niebiezpiecznie się zrobiło w końcówce pierwszej kwarty, gdy ekipa Pawła Turkiewicza doprowadziła do remisu po 16.

To widocznie podrażniło "żółto-czarnych", którzy w końcówce mocniej przycisnęli i po pierwszych dzisiesięciu minutach wygrywali 21-16. Łańcucianie po krótkiej przerwie jeszcze bardziej odjechali ekipie Dzików. Gospodarze jednak nie zamierzali się poddawać i czym prędzej ruszyli do odrabiania strat. Podkarpacka ekipa kontrolowała jednak sytuacje i utrzymywała przewagę.

Zespół dowodzony przez Dariusza Kaszowskiego w końcówce jeszcze mocniej dokręcił śrubę i po drugiej kwarcie wygrywał jedenastina punktami. Po zmianie stron, Sokół Łańcut przeważał, ale ekipa z Warszawy cały czas próbowała zmniejszyć straty. To się nie udało, a zespół z Podkarpacia w dobrych humorach oczekiwał na ostatnie dziesięć minut.

Dziki próbowały jeszcze powalczyć w czwartej kwarcie, ale "żółto-czarni" nie dali dojść za bardzo do słowa ekipie z Warszawy. Balast punktowy miejscowych był bardzo duży i wcale się nie zmniejszał. Dzielna walka podopiecznych Pawła Turkiecza nie wystarczyła, którzy musieli uznać wyższosć Rawlplug Sokoła Łańcut, który wygrał 96-74.

Dziki Warszawa - Rawlplug Sokół Łańcut 74-96 (16-21, 14-20, 25-28, 19-27)

Dziki Warszawa: Krefft 22, Grochowski 9, Wojtyński 0, Piliszczuk 2, Marchoff 0, Kucharski, Jarmałowicz 4, Tokarski 0, Zozuń, Gospodarek 20, Dębski 13, Koźluk 4

Rawlplug Sokół Łańcut: Inglot, Zaguła 18, Fraś 10, Kulikowski 10, Karolak 3, Małgorzaciak 30, Klima 5, Pełka 9, Majka 1, Czerwonka 10

Sędziowali: Marcin Gawron, Bartłomiej Chodorowski, Damian Wiaderny

Komisarz: Michał Lesiński