2021-01-30 20:18:00

Miasto Szkła Krosno pokonało Zetkama Doral Nysę Kłodzko

Miasto Szkła Krosno pokonało Zetkama Doral Nysę Kłodzko (fot. Konrad Kwolek)
Miasto Szkła Krosno pewnie pokonało zespół Zetkama Doral Nysy Kłodzko. Dla podopiecznych Marcina Radomskiego odnieśli drugie zwycięstwo z rzędu.

Miasto Szkła Krosno liczyło na wygraną w meczu z Zetkama Doral Nysą Kłodzko. Podopieczni Marcina Radomskiego jako pierwsi objęli prowadzenie, jednak goście z województwa dolnośląskiego szybko wyrównali. Z czasem jednak Nysa odjechała ekipie z Podkarpacia i zaczął się robić problem. Krośnianie próbowali odrobić straty, ale po pierwszej kwarcie przegrywali 13-22.

To widocznie podrażniło Miasto Szkła, które błyskawicznie zaczęło niwelować stratę. Ekipa Marcina Radomskiego poszła jak burza i po chwili wyrównała, a następnie objęła prowadzenie. Kłodzczanie nie zamierzali tak tego zostawiać i czym prędzej ruszyli do ataku. Spotkanie zrobiło się bardzo zacięte, a oba zespoły sżły cios za cios. Ostatecznie jednak do przerwy, minimalnie wygrywali goście.

Gospodarze dostali wiatru w żagle i po zmianie stron szybko objęli prowadzenie, a następnie odjechali ekipie Nysy. Drużyna z Kłodzka nie dawała jednak za wygraną i cały czas starała się być blisko Miasta Szkła. To jednak odskoczyło w końcówce trzeciej kwarty i prowadziło 69-58. Humory miejscowym dopisywały, jednak w ostatnich dziesięciu minutach musieli oni zachować koncentrację.

Przewaga jedenastu oczek dawała pewne poczucie bezpieczeństwa, jednak zespół z Krosna wiedział że cały czas musi być czujny. Podopieczni Marcina Radomskiego od początku włączyli piąty bieg i jeszcze bardziej odjechali drużynie Zetkama Doral Nysy Kłodzko. Krośnianie bardzo dobrze się prezentowali na parkiecie i ostatecznie wygrali 94-77.

Miasto Szkła Krosno - Zetkama Doral Nysa Kłodzko 94-77 (13-22, 24-16, 32-20, 25-16)

Miasto Szkła Krosno: Szczypiński 15, Oczkowicz 14, Ciesielski 0, Czujkowski 22, Krzywdziński 10, Łączyński 0, Ciechociński 4, Konopatzki 4, Walciszewski 0, Żmudzki 10, Wieloch 15

Zetkama Doral Nysa Kłodzko: Weiss 9, Kowalski 19, Krajniewski 10, Rogalewski 0, Wojciechowski, Dawdo 0, Ziółko 13, Szymański 2, Nowakowski 17, Jeziorowski, Nowicki 7

Sędziowali: Michał Cieśla, Paweł Pacek, Michał Pogon

Komisarz: Zbigniew Nowocin