https://www.dikyspray.pl/


2021-01-23 20:07:00

Miasto Szkła Krosno pokonało na wyjeździe GKS Tychy

Miasto Szkła Krosno odniosło ważne zwycięstwo z GKS-em Tychy (fot. Konrad Kwolek)
Miasto Szkła Krosno odniosło ważne zwycięstwo z GKS-em Tychy (fot. Konrad Kwolek)
Miasto Szkła Krosno odniosło bardzo cenne wyjazdowe zwycięstwo z GKS-em Tychy. Podopieczni Marcina Radomskiego odkuli się po ostatnich porażkach.
 
Miasto Szkła Krosno za wszelką cenę chciało wygrać dziś z GKS-em Tychy, wobec czego od początku ruszyło do ataku. Spotkanie było wyrównane, a oba zespoły szły cios za cios. Z czasem to jednak podopieczni Marcina Radomskiego odskoczyli miejscowym. Przyjezdni w końcówce jednak trochę przysnęli i GKS-owi udało się doprowadzić do wyrównania.
 
Tyszanie szybko po przerwie objęli prowadzenie, lecz po chwili ponownie był remis. Krośnianie za wszelkę cenę próbowali przechylić szalę na swoją korzyść i to im się udało, bowiem niedługo po tym było 25-27 za sprawą Macieja Żmudzkiego. To dodało skrzydeł ekipie Miasta Szkła, która poszła za ciosem. GKS starał się walczyć, lecz nie udało mu się dogonić drużyny z Podkarpacia, która po pierwszej połowie wygrywała 41-35.
 
Zespół dowodzony przez Marcina Radomskiego, po zmianie stron chciał jeszcze podwyższyć prowadzenie. Tyszanie zaś próbowali nawiązać walkę z dobrze prezentującą się tego dnia drużyną z Krosna. Miasto Szkła z czasem włączyło piąty bieg i jeszcze bardziej odjechało ekipie GKS-u, która po trzeciej kwarcie traciła do przyjezdnych aż 17 oczek.
 
Wydawało się więc, że ostatnie dziesięć minut będzie w zasadzie formalnością. Tak też było, a zespół z Krosna w pełni kontrolował sytuację na parkiecie. Tyszanie próbowali jeszcze nawiązać walkę, ale strata była tak duża, że nawet nie udało się GKS-owi zbliżyć do Miasta Szkła. Ostatecznie goście wygrali to spotkanie 83-73.
 
GKS Tychy - Miasto Szkła Krosno 73-83 (22-22, 13-19, 15-26, 23-20)
 
GKS Tychy: Woroniecki 6, Śpica 17, Karpacz 4, Grochowski 9, Trubacz 8, Polakowski, Mąkowski 5, Wrona 6, Kędel 7, Jakacki, Ziaja, Stryjewski 11
 
Miasto Szkła Krosno: Szczypiński 5, Oczkowicz 5, Ciesielski 0, Czujkowski 20, Krzywdziński 4, Łączyński, Ciechociński 4, Konopatzki 15, Walciszewski, Żmudzki 14, Wieloch 20
 
Sędziowali: Marcin Olejnik, Arkadiusz Wojna, Mateusz Dukiel
 
Komisarz: Wiesław Nowakowski

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij