2021-01-23 20:47:10

Rawlplug Sokół Łańcut pokonał Decka Pelplin w urodziny Maciej Klimy

Maciej Klima świętował dziś 39. urodziny. (fot. Sokół Łańcut)
Rawlplug Sokół Łańcut pokonał Decka Pelplin 98-91 i pewnie zmierza do fazy play-off. To zwycięstwo jest doskonałym prezentem dla Macieja Klimy, który świętował 39. urodziny.

Koszykarze Rawlplug Sokoła Łańcut bardzo mocno rozpoczęli mecz z ekipą Decka Pelplin i już po pierwszej kwarcie osiągnęli dwunastopunktowe prowadzenie. W drugiej kwarcie utrzymali tę przewagę i do przerwy prowadzili 53-41.

Po zmianie stron goście próbowali odrobić straty i udało im się częściowo je zniwelować. Ostatecznie podopieczni Dariusza Kaszowskiego wygrali 98-91 i zrobili duży krok w kierunku fazy play-off.

Najlepszym zawodnikiem meczu wybrano Filipa Małgorzaciaka, który rzucił 28 "oczek". 20 punktów dołożyć Dawid Zaguła. Natomiast Maciej Klima, który dziś kończył 39 lat zdobył 16 punktów.

W ekipie gości najlepiej zaprezentował się Marcin Dutkiewicz zdobywca 21 punktów. 15 "oczek" dorzucił Tymon Szymański, a 14 Bartosz Majewski.

Rawlplug Sokół Łańcut - Decka Pelplin 98:91 (33:21, 20:20, 31:27, 14:23)