2021-01-23 13:04:00

Sparing: Apklan Resovia - Siarka Tarnobrzeg 2-0

Apklan Resovia pokonała Siarkę Tarnobrzeg w meczu kontrolnym (fot. Paweł Golonka/Apklan Resovia)
Pierwszoligowa Apklan Resovia rozegrała dziś drugi sparing w zimowym okresie przygotowawczym. Podopieczni Radosława Mroczkowskiego pokonali Siarkę Tarnobrzeg.

Od początku spotkania to Apklan Resovia była stroną przeważającą w sparingu z Siarką Tarnobrzeg. Podopieczni Radosława Mroczkowskiego pierwszą groźną okazję stworzyli sobie już w 16. minucie. Bartosz Jaroch dośrodkowywał do Maksymiliana Hebla, który zdecydował się na strzał, ale ten został zablokowany przez piłkarza gości.

"Pasiaki" nie zatrzymywały się i cały czas szukały szansy do objęcia prowadzenie. Dobre okazje mieli Jakub Wróbel, Maksymilian Hebel oraz Radosław Adamski, jednak żadna z nich nie zanalazła drogi do bramki. Przed przerwą jeszcze swoją próbę miał Josip Soljić, ale futbolówka po jego uderzeniu z dystansu poszybowała nad poprzeczką.

Worek z bramkami rozerwał się dopiero po zmianie stron. Pierwszoligowiec prowadzenie objął w 55. minucie, a piłkę do siatki głową skierował Bartłomiej Kiełbasa. Rzeszowianie nie zamierzali się zatrzymywać i błyskawicznie rozpoczęli poszukiwania drugiego trafienia. To udało się znaleźć kwadrans później, a jego autorem był Konrad Domoń, który ustalił rezultat dzisiejszego spotkania.

Apklan Resovia - Siarka Tarnibrzeg 2-0 (0-0)

1-0 Bartłomiej Kiełbasa (55)
2-0 Konrad Domoń (70)

Apklan Resovia: Dybowski - Słaby, Kubowicz, Podhorin, Jaroch - Adamski, Soljić, Hebel, Antonik - Wróbel, Twardowski oraz Zawodnik testowany, Geniec, Zalepa, Domoń, Persak, Kiełbasa, Wasiluk, Kuczałek, Feret, Dziubiński, Demianiuk

Siarka Tarnobrzeg: Pietryga - Big, Józefiak, Duda, Wdowiak, Głowa, Paczocha, Rogala, D'Apollonio, Janeczko, Gajewski oraz Bury, Wawrylak, Tabor, Sulkowski, Orzechowski, Podolak, Mróz, Szołtys, Skrzypek, Bałdyga.