2021-01-01 16:24:00

Ireneusz Kwieciński nowym trenerem Cellfast Wilków Krosno! Michał Finfa menedżerem i dyrektorem zarządzającym

Michał Finfa oraz Ireneusz Kwieciński poprowadzą Cellfast Wilki Krosno w sezonie 2021 (fot. Cellfast Wilki Krosno)
Michał Finfa oraz Ireneusz Kwieciński poprowadzą Cellfast Wilki Krosno w sezonie 2021 (fot. Cellfast Wilki Krosno)
Poznaliśmy sztab szkoleniowy naszego jedynego przedstawiciela w eWinner 1 lidze żużlowej. Ireneusz Kwieciński został nowym trenerem Cellfast Wilków Krosno, zaś Michał Finfa został menedżerem i dyrektorem zarządzającym.
 
Ireneusz Kwieciński poprowadzi w sezonie 2021 eWinner 1 ligi żużlowej Cellfast Wilki Krosno. Nowy szkoleniowiec ekipy z "Miasta Szkła" jest doskonale znany przy Legionów, bowiem w latach 2009-2017 był opiekunem KSM-u Krosno, zaś w latach 1991–1994, 1996 oraz 1998 zawodnikiem. To jednak nie koniec wieści, w sztabie znalazł się także Michał Finfa, który będzie menedżerem i dyrektorem zarządzającym. Finfa z Kwiecińskim współpracowali ze sobą już w przeszłości w Krośnie.
 
-Stawiamy na sprawdzonych ludzi z Krosna. Michał Finfa to niezwykle doświadczony menedżer pracujący przez kilka lat w ekstralidze, a Ireneusz Kwieciński to lubiany i ceniony trener młodzieży, który w Krośnie cieszy się zaufaniem. Taki duet w pierwszoligowych realiach powinien sprawdzić się znakomicie. Obaj panowie dobrze się znają, więc liczymy na owocną współpracę i witamy w szeregach Wilków - powiedział na łamach oficjalnej strony, prezes klubu Grzegorz Leśniak.
 
Finfa działał w krośnieńskim żużlu dekadę temu. Potem pracował w Wandzie Kraków, a od 2015 roku był we Włókniarzu Częstochowa menedżerem i kierownikiem. Ostatnie lata były dla nowego menedżera i dyrektora zarządzającego Cellfast Wilków Krosno niezwykle ważne i cenne w kontekście pracy na najwyższym poziomie w polskim żużlu. Był nie tylko „prawą ręką” Marka Cieślaka, ale i osobą z szerokim zakresem działań w klubie.
  
-To dla mnie sentymentalny powrót. Wychowałem się w Krośnie, mieszkałem niedaleko stadionu i przy Legionów zaczynałem moją żużlową drogę. Teraz wracam żeby zająć się poważnym projektem jakim jest Cellfast Wilki Krosno - mówił dla oficjalnego serwisu klubowego Michał Finfa.
 
Nowy menedżer oraz dyrektor zarządzający będzie prowadził zespół Cellfast Wilków wraz z trenerem Ireneuszem Kwiecińskim. To szkoleniowiec znany również z dobrej pracy. Kwieciński to wychowanek i były zawodnik krośnieńskiego klubu w latach 90-tych, który startował też w barwach Falubazu Zielona Góra i Polonii Bydgoszcz.
 
Jak czytamy na ofcjalnej stronie beniaminka eWinner 1 ligi żużlowej, nowy opiekun ekipy z Krosna świetnie porusza się również w obszarze przygotowywania sprzętu. Był mechanikiem m.in. Jarosława Hampela i Hansa Andersena. W Krośnie skończył pracę na stanowisku trenera trzy lata temu. Ostatnio natomiast był komisarzem toru przy Polskim Związku Motorowym.
 
-Jeżeli człowiek wraca w miejsce, które mu się dobrze kojarzy, to znaczy, że jest sentyment i zadowolenie. Długo nie zastanawiałem się nad propozycją. Podejmuję rękawicę i z optymizmem podchodzę do czekającego nas wyzwania. Myślę, że jestem na ten żużel skazany i po prostu ciągnie wilka do lasu – przyznaje nowy trener Wilków. – Podoba mi się nowa jakość w krośnieńskim żużlu. Lubię pracować z młodzieżą i przede wszystkim dlatego zdecydowałem się przyjąć tę propozycję. Chcemy szkolić młodych i dać im możliwość rozsławiania Krosna na zewnątrz poprzez sport - powiedział Ireneusz Kwieciński.

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij