https://online.efortuna.pl/page?key=ej0xMzUzMTM1NiZsPTE0NjM1MTYzJnA9MzExOTg%3D&var1=cms%2Fbonus

2020-12-04 09:29:00

Mariusz Błaszczyk: Cel jest jeden - wygranie rozgrywek 2 ligi PLF

fot.prywatne archiwum
fot.prywatne archiwum
W tym tygodniu rozmawialiśmy z kierownikiem drużyny Eurobus Przemyśl - Mariuszem Błaszczykiem, który zaczynał jako zawodnik Czuwaju Przemyśl a teraz przeniósł się na parkiet i tam prowadził swój zespół.
 
- Jesteście beniaminkiem 2 ligi PLF – skąd pomysł na futsal w Przemyślu?
 
- Do sezonu 2018/19 EUROBUS Przemyśl występował z sukcesami w Przemyskiej lidze halowej. Pomysłem naszego prezesa Pana Mariusz Franków było pokazanie się na szerszej arenie i spróbowania czegoś poważniejszego na zasadach futsalowych. Stąd zgłoszenie drużyny do 3 ligi futsalu.
 
- Rok temu graliście w nieco innym składzie, co z zawodnikami, którzy wygrali z Wami 3 ligę futsalu?
 
- Jak to czasami bywa kontuzje, praca zawodowa weryfikują pewne sprawy. Z zeszłego sezonu pozostało sześciu zawodników. Dokonaliśmy kilku wzmocnień, aby kadra zespołu była wyrównana.
 
- Czasy są dość ciężkie przez COVID-19. Jak u Was z budżetem i wynajęciem hali?
 
- Dzięki naszemu Prezesowi i przychylności POSiR Przemyśl nie musimy się o nic martwić. (uśmiech)
 
- Parę dni przed rozpoczęciem rozgrywek okazało się, że łączycie siły z Góralem Tryńcza, chociaż pogłoski o takim połączeniu były wcześniej – dlaczego nastąpiło to tak późno?
 
- Pogłoski takie się pojawiały, ale ostatecznie do takiej fuzji nie doszło.
 
- Czym poskutkowała zmiana trenera w waszych szeregach?
 
- Do tej pory czy to w Przemyskiej lidze halowej, czy 3 lidze futsalu działaliśmy na zasadach koleżeńskich. Nie było tak naprawdę jednej osoby która by zarządzała zespołem. Do 2 ligi podeszliśmy poważnie, stąd doszło do współpracy z Robertem Kuroszem. Robert pochodzi z Przemyśla i spodobał mu się projekt budowy drużyny futsalowej. Ma On duże doświadczenie nie tylko na arenie wojewódzkiej.
 
- Jakie cele zostały postawione drużynie na najbliższy sezon?
 
- Cel jest jeden - wygranie rozgrywek 2 ligi. (uśmiech)

- Jak ocenia Pan mecz z Tech-Project Jarosław?
 
- Mecz z Tech-Project od początku nie układał się najlepiej. Jarosławianie w początkowej fazie spotkania mocno się postawili i sprawili nam dużo kłopotów. Mimo niekorzystnego wyniku, graliśmy konsekwentnie to, czego wymagał trener i w końcu zaczęło to przynosić efekty.Cieszy fakt, że zawodnicy potrafili zachować chłodne głowy i do końca grali swoje.

- Przed Wami spotkanie z Futsal Team Przeworsk, wydają się dość mocni – czego kibice mogą się spodziewać w tym starciu?
 
- Tak, w pierwszym meczu Przeworsk pokazał, że jest mocny. Zaprezentowali ciekawy, ofensywny futsal.Zapowiada się bardzo ciekawe spotkanie, obfitujące w dużo sytuacji podbramkowych.
 
- Szybkie typowanie najbliższej kolejki:
 
KS Zaczernie Futsal Team – Tech-Project Jarosław Futsal Team
Typ: X
Eurobus Przemyśl – Futsal Team Przeworsk
Typ: 1

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij