2020-12-01 23:16:00

Developres SkyRes Rzeszów przegrał z SSC Palmberg Schwerin

Popularne "Rysicie" od falstartu rozpoczęły zmagania w grupie A Ligi Mistrzyń. Podopieczne Stephana Antigi przegrały we Włoszech z ekipą ze Schwerin.

Spotkanie rozgrywane w hali Palazzetto Dello Sport było od początku wyrównane. Z czasem jednak to Palmberg Schwerin objął prowadzenie, a następnie wypracował sobie przewagę. Gospodynie tego starcia wrzuciły piąty bieg i pewnie zmierzały po zwycięstwo w secie. Developres SkyRes Rzeszów nie dawał jednak za wygraną .

Podopieczne Stephana Antigi pokazały charakter i doprowadziły do wyrównania. Końcówka seta była niezwykle zacięta, ale ostatecznie to popularane "Rysice" go wygrały. Drugi set wyglądał bardzo podobnie, jednak zespół z Niemiec tym razem wyciągnął wnioski i nie popełnił błędu. Rzeszowianki dzielnie walczyły, ale w setach było 1-1.

Ekipa ze stolicy Podkarpacia nie zamierzała się poddawać. Kibice oglądający transmisję z pewnością nie mogli narzekać na nudę. Gospodynie spotkania spokojnie jednak kontrolowały przebieg gry i ponownie wygrały seta w stosunku 25-18. To niespodobało się Developresowi, który za wszelką cenę chciał wygrać. Podobne plany miał Palmberg.

Ostatni set zapowiadał się więc niezwykle emocjonująco i taki też był. Z czasem jednak to zespół Niemiec objął prowadzenie, a następnie wypracował sobie całkiem niezłą przewagę. "Rysice" próbowały jeszcze walczyć i w końcówce seta, te postraszyły ekipę z Schwerin. Niestety przewaga gospodyń była zbyt duża, a te ponownie były do bólu powtarzalne i tym razem znowu wygrały seta 25-18.

SSC Palmberg Schwerin - Developres SkyRes Rzeszów 3-1 (25-27, 25-18, 25-18, 25-18)