https://online-mexos.efortuna.pl/page?key=ej0xMzUzMTM1NiZsPTE0NjM1MTYzJnA9MzExOTg%3D&var1=cms%2Fbonus

2020-12-02 11:25:05

Fotel obrotowy. Fotele obrotowe na miarę pleców

Podobne tematy lifestyle
Fotel obrotowy to niezbędny element Twojego domu i biura, który powinien być dobrany do Twojej sylwetki. Dobre fotele obrotowe to skarb dla pleców.

Fotel obrotowy – dla dorosłych i dla dzieci

Fotel obrotowy stanowi jeden z najniezbędniejszych elementów wyposażenia domu i biura. W domu przydadzą się dzieciom odrabiającym lekcje, ale też rodzicom, którzy pracują zdalnie. W biurze to – wiadomo – niezbędnik do pracy przy biurku. Fotel obrotowy fotelowi nierówny, dlatego tak istotne jest, aby dobrać ten mebel do siebie. Dzięki temu zadbasz o siebie, o swój stan zdrowia, czyli przede wszystkim o kręgosłup.

fotel obrotowy - fotele obrotowe

Wysokiej jakości fotele obrotowe

Wysokiej jakości fotele obrotowe zapewniają odpowiednią pozycję podczas pracy przy biurku czy przy komputerze. Co rozumiemy przez określenie „wysokiej jakości”? W zasadzie wszystkie elementy, z jakich składa się fotel obrotowy, zaczynając od podłokietników, a na wykorzystanych materiałach kończąc.

Dobrej jakości fotel obrotowy musi być dopasowany do Twoich potrzeb. Zatem niezbędne jest dopasowanie jego wysokości i poszczególnych elementów do Twojej sylwetki, wagi, wzrostu.

Wybierając fotel obrotowy, pamiętaj o tym, aby zwrócić uwagę na to, jak wygląda siedzisko. Po pierwsze czy da się go regulować i ustawiać na odpowiedniej wysokości tak, aby nogi były zgięte w kolanach pod kątem 90 stopni, a całe stopy mogły się popierać na podłożu. Po drugie czy jego rant schodzący na zewnątrz jest lekko zaokrąglony, spływający. Jeśli tak jest, to Twoje nogi (dokładniej miejsce pod kolanami) nie będą otarte, a Tobie będzie się po prostu wygodnie siedziało.

W przypadku materiałów postaw na takie, które przepuszczają powietrze.

fotele obrotowe - fotel obrotowy

Fotel obrotowy – niezbędne elementy

Koniecznie zwróć też uwagę na to, aby fotel obrotowy, który chcesz kupić, miał podłokietniki. Fotel bez nich nie powinien stanąć przy Twoim biurku, ponieważ nie jest to rozwiązanie, którego oczekiwałaby Twoja sylwetka. Podtrzymywanie łokci podczas pracy to niezwykle ważna kwestia, dzięki której całe ramiona będą lepiej pracować. Jeśli nie chcesz dopuścić do bólu ramion (i to nie tylko w ciągu jednego dnia pracy, ale także w perspektywie przyszłości), staraj się utrzymywać łokcie na podłokietnikach w ciągu całego czasu pracy – bez względu na to, czy piszesz na klawiaturze, czy używasz myszki.

Dobre fotele obrotowe powinny również posiadać wygodne oparcie, aby plecy przez cały czas pracy powinny być oparte. Ważne jest także oparcie dla głowy.

 

Wybierz odpowiedni fotel obrotowy

Wybierz dobry fotel obrotowy, jeśli codziennie spędzasz kilka godzin przed komputerem – jeśli to Twoja praca, jeśli jesteś miłośnikiem gier komputerowych. Wybierz dobry fotel obrotowy także wtedy, gdy to Twoje dziecko w wieku szkolnym spędza sporo czasu przy biurku (a zapewne tak jest). Długie godziny spędzane przy biurku lub przed komputerem negatywnie wpływają na sylwetki dzieci. Oczywiście na sylwetki dorosłych też, jednak w przypadku dzieci jest to o tyle szczególne, że sylwetki dzieci są cały czas w fazie kształtowania.


Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij