2020-11-20 15:44:00

Motor Lublin zagra z Hutnikiem Kraków! Mecz na który wszyscy czekali

fot. Motor Lublin
fot. Motor Lublin
Przed nami trzynasta seria gier na drugoligowym froncie. Prócz meczu rzeszowskiej Stali, czeka nas także hitowo zapowiadające się spotkanie Motoru z Hutnikiem. Będzie to starcie z wieloma podtekstami, na które czekali niemal wszyscy.
 
Motor Lublin w najbliższą niedzielę zagra z Hutnikiem Kraków, w ciekawie zapowiadającym się meczu 13. kolejki o mistrzostwo 2 ligi w sezonie 2020/21. Spotkanie zapowiada się bardzo emocjonująco. Wielu pamięta wydarzenia sprzed paru miesięcy, w trakcie których niewiadomym było, kto wywalczy awans. Ostatecznie promocję wywalczyły oba zespoły.
 
Cała sprawa jest już historią i teraz liczą się zmagania ligowe. Przed pierwszym gwizdkiem, lepsze humory ma Motor, który w środę pokonał u siebie, w zaległym meczu, Bytovię Bytów. Hutnik miał więcej czasu na odpoczynek, jednak jego nastroje nie są najlepsze. Ekipa Leszka Janiczaka przegrała na Suchych Stawach z Wigrami Suwałki, wobec czego w Lublinie chciałaby się przełamać.
 
Oba zespoły dotychczas mierzyły się 37 razy. Ostatni mecz rozegrany został ponad rok temu i wtedy wygrał Hutnik, po trafieniu Patryka Kołodzieja. Nowohucianie z miłą chęcią powtórzą ten rezultat, natomiast Motor z pewnością będzie chciał się zrewanżować. Aktualny bilans jest korzystniejszy dla ekipy z Lublina, która wygrała dotychczas 14 spotkań. 
 
Ekipa z Nowej Huty dotychczas była górą 12 razy, a jedenastokrotnie był remis. Na ten moment, wyżej w tabeli jest Motor Lublin, który zajmuje 12. miejsce, z dorobkiem czternastu punktów. Hutnik zaś, plasuje się na miejscu ostatnim i dotychczas uzbierał, cztery oczka mniej niż niedzielny rywal. Ponadto, zespół dowodzony przez Leszka Janiczaka, rozegrał o jeden mecz więcej.
 
Pierwszy gwizdek na Arenie Lublin zaplanowano punktualnie na godzinę 19:00. Arbitrem desygnowanym na to spotkanie jest Leszek Lewandowski z Żywca, który w trwającym sezonie "gwizdał" sześć meczów na szczeblu trzecioligowym. Spotkanie będzie transmitowane na kanale TVP Sport. Poniżej prezentujemy przewidywane składy na meczu Motoru Lublin z Hutnikiem Kraków.
 
Motor Lublin: Sebastian Madejski - Michał Król, Rafał Grodzicki, Ariel Wawszczyk, Paweł Moskwik - Filip Wójcik, Kamil Kumoch, Tomasz Swędrowski, Rafał Król, Piotr Ceglarz - Daniel Świderski
 
Hutnik Kraków: Dawid Smug - Sebastian Olszewski, Łukasz Kędziora, Mateusz Zając, Mateusz Reczulski, Mateusz Ozimek, Patryk Kieliś, Miłosz Drąg, Krzysztof Świątek, Dawid Linca - Abdallah Hafez

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij