https://online.efortuna.pl/page?key=ej0xMzUzMTM1NiZsPTE0NjM1MTYzJnA9MzExOTg%3D&var1=cms%2Fbonus

2020-11-06 18:52:15

Apklan Resovia zmierzy się na wyjeździe z GKS-em Bełchatów. Czy podopieczni Szymona Grabowskiego pójdą za ciosem?

fot. Paweł Golonka/Apklan Resovia
fot. Paweł Golonka/Apklan Resovia
Rzeszowianie w środę grali zaległy mecz w Sosnowcu. Tam zdobyli komplet oczek, wobec czego ich humory przed spotkaniem w Bełchatowie są bradzo dobre.
 
Apklan Resovia w sobotnie popołudnie, punktualnie o 17, zagra na wyjeździe z GKS-em Bełchatów. Podopieczni Szymona Grabowskiego wrócili do gry i w środę grali z Zagłębiem Sosnowiec. Tam Pasiaki odniosły ważne zwycięstwo, które także ma wpływ na huomry przy Wyspiańskiego 22. Te z pewnością są bardzo dobre.
 
Oba zespoły dotychczas mierzyły się dwanaście razy. Na ten moment lepszy bilans mają bełchatowianie, którzy wygrali sześć spotkań. Ponadto w rywalizacji tych dwóch drużyn, pięciokrotnie padał remis, a raz wygrali rzeszowianie. Ostatnia potyczka miała miejsce w sezonie 2018/19, gdy ekipa z województwa łódzkiego grała jeszcze w 2 lidze.
 
W rundzie jesiennej, przy Hetmańskiej 69 padł bezbramkowy remis. W Bełchatowie natomiast lepszy okazał się GKS, który skromnie wygrał 1-0, a zwycięskie trafienie padło łupem Marcina Ryszki w 76. minucie. Beniaminek Fortuna 1 ligi z pewnością będzie chciał poprawić dotychczasową statystykę, a przy okazji pójść za ciosem po wygranej w Sosnowcu.
 
Jak oba zespoły sobie radzą w lidze? Na ten moment wyżej w tabeli jest Apklan Resovia, która zajmuje 15. miejsce z dorobkiem siedmiu oczek. Złożyły się na to 2 zwycięstwa, 1 remis oraz 6 porażek. Bełchatowianie natomiast, także mają siedem punktów, jednak ich bilans bramkowy jest gorszy. GKS dotychczas 2 razy wygrał, 3 razy zremisował oraz 4 razy przegrał.
 
Warto jednak dodać, że zespół z województwa łódzkiego, przed sezonem został ukarany dwoma punktami karnymi. Sobotnią potyczkę rozgrywaną przy Sportowej 3, poprowadzi Piotr Urban z Warszawy. Arbiter w trwających rozgrywkach miał okazję gwizdać 4 mecze - dwa w 2 lidze, jeden w Fortuna 1 lidze oraz jeden w Fortuna Pucharze Polski.
 
Przewidywany skład Apklan Resovii
 
Apklan Resovia: Zapytowski – Kubowicz, Wasiluk, Domoń, Kuczałek, Kantor, Adamski, Czernysz, Płatek, Feret, Demaniuk

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij